Selver Tallinn murdis tasavägises mängus TTÜ ({{commentsTotal}})

Tallinna Selver
Tallinna Selver Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Tänases ainsas Credit24 Meistriliiga kohtumises läks Selver Tallinn linnarivaalide duellis vastamisi TTÜ võistkonnaga. Üllatust ei sündinud, kui favoriit Selver võttis kindla võidu.

Tasavägiseim oli mängu avageim, milles külalisvõistkond TTÜ haaras esimeseks tehniliseks vaheajaks 8:5 eduseisu. Koduvõistkond Selver vastast pikalt eest ära minna ei lubanud ja viigistas kiirelt mängu seisule 9:9. Võrdselt mindi kuni seisuni 21:21, misjärel haarasid võõrustajad 23:21 eduseisu ja viisid geimi võiduka 25:22 võiduni. Teises geimis oli juba jõudude vahekord selge, kui kodupubliku ees mänginud Selver jäi peale 25:16 resultaadiga. Veelgi ühepoolsem oli kolmas geim, mis lõppes Selveri 25:11 paremuega, kirjutab Volley.ee.

Mängu parimana tõi Albert Hurt võitjatele 19 punkti, jäädes 15 plussi. Rünnakul oli Hurt võimsas hoos, realiseerides 26 tõstest 16 (61,5%). Lisaks temalt ka üks blokipunkt ja Selveri kolmest pallinguässast kaks. Taavi Nõmmistu arvele kogunes 11 ja Reimo Rannari kontosse seitse punkti. Nemadki tegutsesid rünnakul väga efektiivselt. Nõmmistu lõi 22-st tõstest punktiks pooled ja Rannar viiet kolm (60%).

Kogu võistkonna peale oli neljanda järjestikuse võidu saavutanud Selver Tallinna rünnakuprotsent korralik 54,2. TTÜ meeskonna sama näitaja oli 34,5. Külaliste edukaimana tõi 11 punkti Tamur Viidalepp, Dmitri Korotkov lisas üheksa punkti. Kui pluss-miinus arvestuses jäid võitjad 29 plussi, siis kaotajad omakorda nulli. Suur oli ka erinevus blokis, kus Selver jäi peale punktidega 7:2.

Tänase võiduga tõusis Selver viiendalt kohalt kolmandaks, olles 21 mänguga kogunud 45 punkti. Juba homme õhtuks ei pruugi see tulemus enam kolmandast positsisooni anda, sest homses põnevusmatšis lähevad kell 19 Tartus vastamisi Bigbank Tartu ja Rakvere Võrkpalliklubi. Tartu meeskonnal on sarnaselt Selverile kirjas 45 punkti, kuid seda kahe vähempeetud mängu juures. Rakvere hoiab 38 punktiga kuuendat kohta.