Koolispordi Liit ja Ujumisliit kingivad Eestile sünnipäevaks õppevideod ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kalev Open
Kalev Open Autor/allikas: ERR

Eesti Koolispordi Liit (EKSL) ja Eesti Ujumisliit (EUL) kingivad eeskuju ja väärtuskampaania "Aga mina oskan ujuda" raames Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks ujumise õppevideod.

Ujumisoskus on eestlastele, kui mereäärsele rahvale elementaarne liikumisoskus, mille omandamisel saab turvaliselt tegeleda veel paljude teiste vee ja veekogudega seotud tegevustega. Lisaks annab ujumisoskus juurde tervist ja turvalisust. Mida varem ja paremini inimene ujuma õpib, seda kasulikum on.

Koolispordiliidu ja Eesti Ujumisliidu koostöös valminud seitsmes õpetlikus videos käsitletakse enese päästmist vees ning õpetatakse selili-ja krooliujumist. Videotes jagavad teadmisi ja oskusi kogenud ujumisõpetaja ja treener Bruno Nopponen ja olümpialootusest noorujuja Armin Evert Lelle. Peale põhiliste algõpetuse oskuste, nagu sukeldumine, hõljumine ja libisemine, omandamist on need videod toeks nii õppijatele, kui ka õpetajatele.

Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige sõnul on antud programmi eesmärk aidata koolinoorel ja ka õpetajal end paremini kehalise kasvatuse tunniks ette valmistada. "Kui teoorias asi selge, saab ujumistundi senisest tulemuslikumalt kasutada. EKSL-i eesmärk on aidata kaasa koolinoorte tervislike ja sportlike eluviiside arendamisele," sõnas Luik.

Eesti Ujumisliidu president Karol Kovanen lisab, et valminud ujumisvideod on EUL-i üks tegevustest seoses eeskuju ja teavituskampaaniaga "Aga mina oskan ujuda", mille läbi Eesti Ujumisliit soovib kinkida Eestile 100 aasta juubeli puhul lapsed, kes oskavad ujuda ja väärtustavad ujumisoskust tervisliku eluviisi ühe osana.

Õppevideod leiab siit.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: