Markvardt ja Zirk võtsid Eesti meistrivõistlustelt järjekordsed võidud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gregor Zirk
Gregor Zirk Autor/allikas: Eesti Ujumisliit

Neljapäeval algasid 25. korda peetavad Eesti lühiraja meistrivõistlused, mis toimuvad 21.-23. detsembril Sõle ujulas.

Kolmas võistlusosa algas 50 m seliliujumisega, mille võitis naiste klassis Margaret Markvardt ajaga 28.63. Teiseks tuli Sigrid Sepp ajaga 28,76 ja kolmandaks Kätlin Sepp ajaga 29,33. Juunioride arvestuses oli kiireim Laura Kalvet ajaga 29,88 ning noortes Laura-Liis Valdmaa, kelle aeg finaalis oli 30,30.

Meeste 50 m seliliujumise Eesti meistriks tuli Kregor Zirk ajaga 25,00, teise koha võitis Armin Evert Lelle ajaga 25,48 ja kolmanda koha Matis Hiie ajaga 25,72. Juunioride arvestuses võitis Alex Ahtiainen, kes ujus finaalis ajaks 26,79 ning noorte arvestuses Erik Asmus ajaga 27,53.

Naiste klassis võttis 200 m vabaltujumises kindla võidu Kertu Ly Alnek ajaga 2.02,64, teiseks tuli Ilona Maide ajaga 2.05,68 ja kolmandaks Laurika Lint ajaga 2.06,87. Juunioride arvestuses oli kiireim Ilona Maide ning noorte arvestuses Helena Heinlo ajaga 2.09,98.

Kregor Zirk võitis meeste 200 m vabaltujumise ajaga 1.46,48, teiseks tuli Cevin Anders Siim ajaga 1.49,36 ja kolmandaks Hendrik Ütt ajaga 1.50,28. Juunioridest oli kiireim Janter Suunajaga 1.52,78 ning noortest Matteus Miilpalu ajaga 1.58,74.

50 m rinnuliujumise eelujumise kiireim mees oli Filipp Provorkov ajaga 28,22 ja naine Maria Romanjuk ajaga 31,83. 50 m rinnuliujumise finaal toimub täna õhtul kell 17:30.

100 m liblikujumise võitis Margaret Markvardt ajaga 1.00,41, teiseks tuli Kertu Ly Alnek ajaga 1.00,60 ja kolmandaks Gerda Pak ajaga 1.01,80. Naisjuunioride kiireim oli Helen Meier ajaga 1.10,44 ning noorte kiireim Laura-Liis Valdmaa ajaga 1.05,62.

Meeste 100 m liblikujumise võitis Kregor Zirk ajaga 51,92, teiseks tuli Daniel Zaitsev ajaga 52,33 ja kolmandaks Armin Evert Lelle ajaga 54,46. Juunioride kiireim oli Alex Ahtiainen ajaga 55,50 ja noorte arvestuse võitja Marcus Forsel ajaga 56,73.

4 x 50 m vabalt segateate võitis Ujumise Spordiklubi võistkond ajaga 1.37,44. Võistkonnas ujusid Kregor Zirk, Martin Piilberg, Kertu Ly Alnek ja Helena Heinlo. Teiseks tuli Audentese Spordiklubi ajaga 1,37,78 ja kolmandaks Tartu Ujumisklubi ajaga 1.39,52. Juunioride vanuseklassis võitis ujumisklubi TOP võistkond ajaga 1.41,84 ning noorte vanuseklassis Ujumise Spordiklubiajaga 1.44,44.

22. detsembri õhtune osa algab kell 17.30 ning kavas on:

50 m rinnuli finaal
200 m selili
100 m vabalt
400 m kompleksi
50 m liblika eelujumine
4 x 50 m kombineeritud teateujumine

23. detsembri hommikune osa algab kell 9.30 ning kavas on:

50 m liblika finaal
800 m vabalt
100 m kompleksi
1500 m vabalt
4 x 100 m kombineeritud teateujumine

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: