VIDEO | Zeniit jõudis Ühisliiga finaalist võidu kaugusele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

BC Kalev/Cramo - Peterburi Zeniit / Ryan Toolson
BC Kalev/Cramo - Peterburi Zeniit / Ryan Toolson Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli VTB Ühisliigas alistas Peterburi Zeniit poolfinaalseeria teises kohtumises Himki 92:89 ning läks kolme võiduni peetavat seeriat kaks-null juhtima.

Teisel veerandajal ka 16-punktilises eduseisus olnud külalismeeskond Himki juhtis kolm minutit enne kohtumise lõppu veel nelja punktiga, kuid Peterburi klubi tegi seejärel 9:0 spurdi ning tüüris kohtumise võidusadamasse.

Zeniidi parimad olid 24 punkti visanud Ryan Toolson ja 21 silma lisanud Sergei Karasjov, Himkit vedas tavapäraselt Aleksei Šved, kes viskas küll 23 punkti, kuid tabas vaid kuus viset 22-st. Lisaks jagas Šved 12 korvisöötu. Kümnest viskest kaheksa tabanud Marko Todorovici arvele jäi 22 punkti.

Seeria kolmas kohtumine toimub teisipäeval. Teise poolfinaali avakohtumises alistas tiitlikaitsja Moskva CSKA reedel Krasnodari Lokomotiiv-Kubani 101:95.