Kotsari ja South Carolina muinasjutt lõppes NCAA poolfinaalis ({{commentsTotal}})

{{1491087960000 | amCalendar}}
NCAA turniiri poolfinaal South Carolina - Gonzaga
NCAA turniiri poolfinaal South Carolina - Gonzaga Autor/allikas: USA Today Sports/Scanpix

Eesti korvpallur Maik-Kalev Kotsar ja tema koduülikool South Carolina jäid USA ülikooliliiga NCAA finaalturniiri poolfinaalis südika mängu järel tugevale Gonzaga meeskonnale alla 73:77.

Visketabavusega hädas olnud (visked väljakult 25/66) South Carolina oli poolajavileks taga 36:45 ning jäi teise poolaja alguses ka 14-punktilisse kaotusseisu, kuid tegi seejärel 16:0 spurdi ning läks kohtumist 67:65 juhtima. Seejärel tegi 7:0 spurdi aga Gonzaga ning hoidis eduseisust lõpuni kinni.

Algkoosseisus alustanud Kotsari arvele jäi neli punkti, kolm lauapalli, kaks korvisöötu ning kaks vaheltlõiget. South Carolina resultatiivseim oli 17 punkti visanud P.J. Dozier, kelle arvele jäi ka üheksa lauapalli. Final Fouri eel haigestunud Sindarius Thornwell tabas 12 viskest neli ning lõpetas kohtumise 15 punktiga, Chris Silva kogus 13 punkti ja sama palju lauapalle. Gonzaga tulemuslikeim oli 23 punkti visanud Nigel Williams-Goss.

Sarnaselt South Carolinale on Gonzaga jaoks tegemist esmakordse Final Fouriga, nende seniseks parimaks saavutuseks on kaks aastat tagasi ning 1999. aastal saavutatud koht kaheksa parima seas. Finaalis kohtub Washingtoni osariigi ülikool Oregoni ja North Carolina vahelise kohtumise võitjaga.