Janika Lõiv pääseb Pariisi olümpiamängudele

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) kinnitas teisipäeval maastikurattasõidus olümpiamängudele kvalifitseerunud riigid ning Eesti tagas olümpiapileti, mis tähendab, et maastikurattur Janika Lõiv sõidab teist korda olümpiamängudele.
Nädalavahetusel tõmmati joon alla kaks aastat kestnud olümpiakrossi kvalifikatsiooniperioodile, mille järel jagati olümpiapiletid 19 riigile. Eesti kogus piisavalt punkte ning saavutas 16. positsiooni.
Ka 2021. aastal toimunud Tokyo olümpiamängudel osalenud Janika Lõiv oli kvalifikatsiooni vedav jõud, kuid olümpiapunkte teenisid veel Merili Sirvel, Mari-Liis Mõttus ja Maaris Meier.
Pariisi olümpiamängude avatseremoonia toimub 26. juulil, mängud kestavad 11. augustini. Naiste maastikurattasõit toimub 28. juulil.
Lõiv pälvis kolm aastat tagasi Tokyos 38 ratturi seas 17. koha.
Toimetaja: Kristjan Kallaste



