Teisipäeval algavad Tallinnas Euroopa noorte meistrivõistlused kabes

Noored kabetajad
Noored kabetajad Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Teisipäeval algavad Tallinnas Euroopa noorte meistrivõistlused rahvusvahelises kabes. Avamisel osalevad Tallinna abilinnapea Tiit Terik, Euroopa Kabekonföderatsiooni asepresident ja Eesti Kabeliidu president Tarmo Tulva.

Võistlustel osaleb kokku 245 mängijat 11 riigist: Hollandist, Ukrainast, Tšehhist, Poolast, Belgiast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Aserbaidžaanist, Lätist, Leedust ja Eestist. Võistlused toimuvad neljas vanuserühmas (pisi- ja minikadetid, kadetid ja juuniorid) ning eraldi noormeestele ja neidudele – kokku kaheksas erinevas rühmas.

"Euroopa noorte meistrivõistlused on väga oluline turniir just seetõttu, et seal mängivad tulevased meistrid," ütles Euroopa Kabekonföderatsiooni asepresident Tarmo Tulva. "Eestis toimub turniir juba neljandat korda ja seekordne on suurima osalejate arvuga võistlus. Võistlejate arv on suurenenud sõltumata agressorriikide eemalejäämisest. Eesti saab korraldajana panna välja suurema esindatuse, mis annab meie noortele võimaluse panna ennast proovile absoluutses tippkonkurentsis. Lisaks noortele mängijatele koguneb Tallinnas võistluste ajal ka Euroopa Kabekonföderatsiooni (EDC) üldkoosolek, kus valitakse uus president ja juhatus."

Eesti Kabeliidu presidendi Tarmo Tulva sõnul on käesoleva aasta Euroopa Noorte Meistrivõistlused osalejate arvu poolest ühed viimaste aastate suuremaid. "Võib julgelt väita, et augusti alguses saab Tallinnast taaskord maailma kabepealinn," rääkis Tarmo Tulva. "Eesti on tõestanud ennast kui atraktiivset kaberiiki, kuhu nii noored kui vanemad ikka jälle mängima tulla soovivad." Eestist asuvad võistlustulle 48 kabetajat.

Toimetaja: Helena Lindeberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: