MM-iks valmistuv Zirk katsetab erinevaid taktikaid

Kregor Zirk
Kregor Zirk Autor/allikas: Jüri Melih

Ujumise MM-ini Fukuokas Jaapanis on jäänud kuu aega ja Eesti parim meesujuja Kregor Zirk teeb tiitlivõistluste peaproovi Sette Collil, mis peetakse legendaarses Itaalia ujulas Foro Italicos.

23-aastane Zirk stardib reedel Roomas kolmepäevasel mõõduvõtul Sette Colli, mis toimub juba 59. korda ja mida peetakse Euroopa parimaks kommertsvõistluseks. Lisaks eestlasele on stardis väga suur hulk maailma tippujujaid, kes sarnaselt Zirkile teevad viimase peenhäälestuse MM-iks.

Tom Rushtoni hoolealune tahab tippvormis olla kuu pärast, aga Itaalias tahab taktikalised nüansid paika saada. "Koormuseid hakkame vähendama peale Sette Colli võistlust, aga praegu tahaks enda põhialadel teha taktikaliselt targad ujumised," räägib Tartust pärit ujuja.

"Kui me võtame näiteks 200 meetri distantsi, siis võin seda ujuda nelja erineva taktikaga. Seepärast on oluline piisavalt võistelda, katsetada ja vaadata, mis taktika kõige paremini mulle sobib," selgitab Zirk.

Itaalias hüppab Zirk vette 200 ja 400 m vabaujumises ning 200 m liblikujumises. "Hetkel tunnen end treeningutel paremini vabaujumises, kuid aegadest olulisem on taktikalised nüansid," rõhutab eestlane, kes 200 meetri distantsidel saab rinda pista ka valitsevate maailmameistritega.

Kregor Zirki ajakava Sette Collil:

23. juuni – 400 m vabaujumine
24. juuni – 200 m liblikujumine
25. juuni – 200 m vabaujumine

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: