Elvas selgusid Eesti meistrid kriteeriumisõidus

Kriteeriumisõidu Eesti meistrivõistluste esikolmik eliitklassi meeste seas: (vasakult) Markus Pajur, Siim Kiskonen ja Oskar Nisu
Kriteeriumisõidu Eesti meistrivõistluste esikolmik eliitklassi meeste seas: (vasakult) Markus Pajur, Siim Kiskonen ja Oskar Nisu Autor/allikas: Eesti Jalgratturite Liit

Laupäeval peetud 65. Elva tänavasõidul selgitati välja Eesti meistrid. Naiste absoluutarvestuses võidutses Kristel Sandra Soonik ning meeste absoluutarvestuses Siim Kiskonen.

Naistele peetud ühises sõidus selgusid Eesti meistrid juunioride ja kuni 23-aastaste naiste seas ning eliitklassis. Absoluutarvestuses võidutses Soonik, kes sai kaela kuldse EMV medali parima U-23 ratturina. Teise koha pälvis eliitklassis Eesti meistriks kroonitud Liisa Ehrberg ja kolmanda koha U-23 arvestuses hõbeda teeninud Laura Lizette Sander. Pronksiga pidi U-23 klassis leppima Elina Tasane.

Eliitklassis järgnesid Ehrbergile Kristin Jõgi ja Birgit Tito. Naisjuunioride seas jõudsid kolme parema hulka Natali Nora Nigul, Hannah Kaljur ja Eliise Kivistu. Parim NSen rattur oli Tea Lang.

"Eesmärgiks oli koguda vahefinišitest maksimaalsed punktid, et meistri tiitel nendega kindlustada," avaldas Soonik pärast kindla esikoha pälvimist oma taktika.

Meeste ja kuni 23-aastaste ratturite ühises sõidus põgenesid võistluse esimesel poolel peagrupist Siim Kiskonen ja Lauri Tamm. Kiskonen krooniti Eesti meistriks eliitklassis ja Tamm kuni 23-aastaste seas. Kiskoneni järel said hõbeda ja pronksi vastavalt Markus Pajur ja Oskar Nisu ning Tamme järel mahtusid pjedestaali madalamatele astmetele Aaron Aus ja Mikk Bauer.

"Plaan oligi eest ära sõita. Ootasin oma hetke rünnakuks ja seekord õnnestuski see ära tajuda," ütles Kiskonen võistluse järel.

Teiste vanuseklasside Eesti meistrivõistluste arvestuse esikolmikud

M12: Edvin Jürgen, Sebastian Ant, Kaarel Laansoo

N12: Eliis Veske, Carola Hirv, Eleanor Rang

M14: Lukas Bobkin, Magnus Normak, Jorgen Järvsoo

N14: Frida Mia Ragilo, Linda Lensment, Emily Kodanik

N16: Zlata Bronisevskaja, Mariann Koik, Lauren Pohl

M16: Ron Rooni, Riko Tammepuu, Glen Gregory Kõiv

MJ: Markus Mäeuibo, Martti Lenzius, Henri Arjus

MSen: Vidrik Vaiksaar, Sten Kask, Gerd Kodanik

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: