Elvas avati teeneka rattatreeneri Jüri Kalmuse nimeline pink

Foto: Kuvatõmmis

Eesti jalgrattaspordi visionääride hulka kuuluv Jüri Kalmus tähistab esmaspäeval 80. sünnipäeva. Kodulinnas Elvas avati teeneka treeneri auks mälestuspink.

Jüri Kalmuse nimeline pink asub Arbi järve ääres, paigas kus omal ajal tegutses Elva spordikool. Pidulikule avamisele kogunes väärikas seltskond spordirahvast ja ka juubilar ise.

"Kui ma käin väikest igapäevast ringi linna peal tegemas, siis ma olen ikka paar tundi istunud siin, võtnud päikest ka ja nüüd on omanimeline pink: on võib-olla mugavam isegi olla," sõnas Kalmus ERR-ile.

Nimekiri Kalmuse õpilastest tuleks väga pikk, aga näiteks kuuluvad sinna Caspar Austa ja säravaima tähena Erika Salumäe. "Jüri oli treenerite osas absoluutne tipp. Ta mitte ei rääkinud ainult, kuidas treenida, vaid ta rääkis, kuidas Eesti rattasport peaks arenema, missugused võistlused peaks olema, kuidas noori arendada ja nii edasi. See on ikkagi täielik Jüri filosoofia, mida ma üritan rattaliidus edasi kanda," kinnitas Kalmuse õpilane ning Eesti jalgratturite liidu president Raivo Rand.

Praeguseks on tõelise kutsumuse ehk treeneritööga juba 1960. aastate keskel alustanud igipõline Elva mees rattaspordi juurest tagasi tõmbunud, aga mõistagi hoiab ta Eesti jalgrattaspordil silma peal. Tanel Kangertist ja Rein Taaramäest ei saa mööda vaadata temagi.

"Üldine olukord – väga rõõmustav ei ole, aga ega ta halb ka ei ole. Viimased mehed, kes meil olid seal proffides, on väga tugevaid sõite teinud," sõnas Kalmus.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: