Haapsalus sai näha kõrgetasemelist lauatennist

Põhja-Euroopa noorte meistrivõistlused lauatennises
Põhja-Euroopa noorte meistrivõistlused lauatennises Autor/allikas: Eesti Lauatenniseliit/Facebook

24.-26. juunini toimusid Haapsalu spordikeskuses Põhja-Euroopa noorte meistrivõistlused lauatennises. Võistkondlikelt turniiridelt teenisid Eesti noored kaks kolmandat kohta ning individuaalturniiril tegi parima tulemuse Pert Marten Lehtlaan, kes saavutas U-15 poiste arvestuses kolmanda koha.

Lehtlaan jõudis U-15 poiste põhitabelis veerandfinaali, kus ta pidi tunnistama rootslase Hugo Jobsi paremust. Eestlase turniir jätkus lohutusringis, kus ta oli parem Ilmar Vuhkast ja leedulasest Ervinas Uzialost.

Kolmanda koha võitmiseks pidi Lehtlaan esmalt alistama taanlase Johan Engberg-Havsteeni ja seejärel võttis ta Jobsi vastu revanši. Esikoht kuulus taanlasele Dominyka Samoulisele, kes oli finaalis parem rootslasest Bharath Madhu Chandrast.

Tüdrukute U-15 turniiril saavutas Sofija Petrova viienda koha, võitjaks tuli leedulanna Lukrecija Juchnaite kaasmaalase Gabija Abaraviciute ja lätlanna Aleksandra Jersova ees.

Neidude U-19 turniiril teenis Vitalia Reinol seitsmenda koha. Võit läks taas Leetu, kui Kornelija Riliskyte oli finaalis parem norralannast Martine Toftakerist. Noormeeste U-19 turniiri võitis lätlane Daniels Kogans, parima eestlasena pälvis Madis Moos 14. koha.

Võistkondlikelt turniiridelt noppisid Eesti U-19 noormeeste ja neidude koondised kolmandad kohad. Tiitlivõitjateks tulid noormeeste seas rootslased, neidude arvestuses aga leedulannad. Eesti U-15 poiste ja tüdrukute võistkonnad pälvisid mõlemad viiendad kohad. Esikohad haarasid taas Rootsi ja Leedu, kes olid parimad vastavalt poiste ja tüdrukute arvestuses.

Kokku osales võistlustel 104 noort lauatennisisti Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist ja Gröönimaalt. Võistlustel ei osalenud vaid Islandi ja Fääri saarte rahvuskoondised.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: