Anadolu Efes alistas Euroliiga finaalis Reali vaid ühe punktiga

Anadolu Efes
Anadolu Efes Autor/allikas: SCANPIX / AP

Meeste korvpalli Euroliiga võitis teist aastat järjest Istanbuli Anadolu Efes, kes alistas finaalis Madridi Reali 58:57 (14:15, 15:19, 11:8, 18:15).

Real pääses esimesel veerandil seitsme punktiga juhtima (15:8) ja juhtis samasuguse vahega ka enne poolajavilet (31:24). Poolaeg võideti 34:29.

Pärast vaheaega kasvatas Real edu üheksale silmale (40:31), aga sealtpeale hakkas Türgi klubi vahet vähendama ja neljandal veerandil haarati hoopis ise ohjad.

Suurema osa viimasest kümnest minutist oli Anadolu Efesel väike eduseis ja viimane viigiseis tablool oli 53:53, misjärel Vasilije Micic jätkas paar minutit enne lõppu kolmesega Anadolu Efese kasuks.

Paar tabavat vabaviset vähendasid Reali kaotusseisu minimaalseks, aga Tibos Pleissi korv minut ja viis sekundit enne lõppu venitas selle taas kolmele punktile.

Järgnevalt suutis Sergio Llull veel korra kaotusseisu minimaalseks vähendada (57:58), aga viimase 45 sekundi jooksul suutis Anadolu Efes seda hoida ja võidutrofeega triumfeerida.

Real tabas väljakult vaid 29,9% viskeid (Anadolu Efesel sama näitaja 41,1%), sealjuures kolmeseid vaid 6/33 (6/24). Lauavõitluses jäi Türgi klubi napimalt peale (44:40), pallikaotusi tegi Real vaid kuus ja Anadolu Efes 12.

Micic oli 23 punktiga võitjate resultatiivseim, Pleiss lisas 19 silma. Reali parim oli 14 punkti ja 11 lauapalliga Walter Tavares.

Kolmanda koha mängus oli Barcelona üle Pireuse Olympiakosest 84:74 (20:18, 25:20, 17:18, 22:18).

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: