Karel Tilga loobub vigastuse tõttu Götzise mitmevõistlusest

{{1652944020000 | amCalendar}}
Foto: Karli Saul/EOK

Kümnevõistleja Karel Tilga teatas, et peab vigastuse tõttu loobuma järgmisel nädalavahetusel toimuvast Götzise mitmevõistlusest. Loobumise põhjuseks on Itaalia treeninglaagris saadud parema jala närvikahjustus.

"Probleem tekkis Itaalias laagris olles ning kuna see paari päevaga ei taandunud, siis otsustasin laagri varem lõpetada ja sõita Eestisse, et arstidega konsulteerida. Arstid kinnitasid, et tegemist on närvikahjustusega," ütles Tilga.

Sellest ajast on ta saanud jalale pidevat ravi ning seis on iga päevaga paremaks läinud. "Usun, et Götzise ajaks oleks jalg juba 100 protsenti terve, aga kuna ettevalmistus on olnud puudulik, siis tuli vastu võtta raske otsus ning võistlusest loobuda," nentis Tilga.

Tilga hakkab valmistuma selle hooaja olulisteks võistlusteks, milleks on juulis toimuv Oregoni MM ja augustis toimuv Müncheni EM. Mõlema võistluse norm on tal täidetud eelmisel aastal, mis praegu tagab koha mõlemale võistlusele.

Götzise rahvusvahelisest mitmevõistlusest võtavad osa Eesti kümnevõistlejad Hans-Christian Hausenberg, Risto Lillemets, Kristjan Rosenberg ja Maicel Uibo. Neist kolm osalesid neljapäeval heitjate seeriavõistlusel.

Kehvasti läks Kristjan Rosenbergil, kes vigastuse tõttu odaviske proovikatsel võistelda ei saanudki. Risto Lillemets viskas oda 60.29, tõukas kuuli 14.19 ja heitis ketast 42.43.

"Arvan, et saan natukene nendele tulemustele juurde panna, aga sellise katsevõistluse kohta on ikkagi head tulemused. Mitte midagi säravat, aga polnud ka katastroofilised tulemused. Tunne on päris okei praegu," rääkis Lillemets. "Kindlasti mõned alad on kindlamad kui eelmisel aastal, sest olen saanud rohkem laagrites käia. Võistlusel võib midagi head välja tulla, Götzis on selline maagiline koht."

Täpselt kaks kuud tagasi eduka sisehooaja MM-võistluste neljanda kohaga lõpetanud Hans-Christian Hausenberg valmistub hooaja esimeseks kümnevõistluseks. Neljapäeval tõukas ta kuuli 13.20 ja heitis ketast 39.94. Eelmisel nädalal Tartus oli kettaheite tulemus paari meetri võrra parem.

"Ettevalmistus on läinud päris hästi. Eesmärk oli kiirust saada ja jõudu koguda nii, et kaal jääb samaks. See on läinud täppi ja tunne on kõvasti parem kui enne MM-i. Eks ole näha," sõnas Hausenberg.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: