Ukraina võimleja Kovtun: venelastega võistelda polnud kerge

Illia Kovtun
Illia Kovtun Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Ukraina võimleja Illia Kovtun sõnas, et Ivan Kuljak ei võistelnud väärikalt ja sportlikult Dohas toimunud sportvõimlemise MK-etapil, kui venelane kandis sümbolit, millega toetab oma rahva sissetungi Ukrainasse.

Kuljak tuli MK-etapil rööbaspuudel pronksmedalile, ukrainlane Kovtun noppis kulla. Autasustamisel tuli venelane poodiumile võistlusvormis, millel Z-täht.

Kovtun ütles, et võistlusel oli raske võistelda nii sõja kui ka Venemaa osavõtjate tõttu ning kritiseeris Kuljaki žesti.

"Pere ja treener kasvatasid mind vastutama oma inimeste eest," sõnas Kovtun. "Pean end heaks inimeseks, seetõttu käitusin kõigiga tsiviliseeritult, solidaarselt, lugupidavalt. Venelastega võistelda polnud kerge, aga tol hetkel olime kõik veendunud, et sport on poliitikast väljas. Kahjuks näitas vene poiss Ivan hoopis midagi muud - mitte oskust väärikalt ja sportlikult võistelda, vaid segas sporti poliitikaga," lisas ta.

Kovtun tänas teisi riike toetuse eest Ukrainale, samas julgustas ta vene inimesi sõja vastu sõna võtma.

Kuljak tehtut ei kahetse ning sõnas selle nädala alguses, et teeks sama asja uuesti. Tema suhtes algatati ka distsiplinaarmenetlus.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: