Kuljak: näitaksin Venemaale taas toetust

Reklaamtahvel tänaval, millel on sümbol
Reklaamtahvel tänaval, millel on sümbol "Z" ja loosung: "Me ei anna oma rahva suhtes alla", toetades Venemaa relvajõude. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Vene iluvõimleja Ivan Kuljak ütles teisipäeval, et ta ei kahetse võistluse ajal Venemaa sissetungi Ukrainasse toetamise sümboli (Z-tähe) näitamist ning seisab alati rahu eest.

Eelmisel nädalal MK-etapil rööbaspuudel pronksmedali võitnud Kuljak kandis võistlusvormil Z-märki. Samasugust tähist kasutavad Vene vägede sõidukid Ukrainas ning see on saanud Venemaa sissetungi toetamise sümboliks.

Rahvusvaheline võimlemisliit (FIG) algatas 20-aastase sportlase suhtes distsiplinaarmenetluse.

Teisipäeval võttis Kuljak sellel teemal sõna. "Kui oleks teine ​​võimalus ja peaksin uuesti valima, kas minna välja Z-tähega rinnal või mitte, siis teeksin täpselt sama," ütles Kuljak Venemaa riiklikule telekanalile Russia Today.

"Nägin seda meie sõjaväelastel ja vaatasin, mida see sümbol tähendab. Selgus, et "võidu" ja "rahu eest". Ma ei soovinud kellelegi halba, lihtsalt näitasin oma seisukohta. Sportlasena võitlen alati võidu peale ja seisan rahu eest," lisas sportlane.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: