Z-märki kandnud Venemaa võimleja suhtes algatati distsiplinaarmenetlus

Serbia pealinnas Belgardis toimunud meeleavaldus Venemaa toetuseks.
Serbia pealinnas Belgardis toimunud meeleavaldus Venemaa toetuseks. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Rahvusvaheline võimlemisliit (FIG) algatas distsiplinaarmenetluse Venemaa võimleja Ivan Kuljaki suhtes, kes kandis möödunud nädalavahetusel toimunud MK-etapil oma võistlusvormil Z-märki.

Sportvõimlemise MK-etapil võistles Kuljak nn neutraalse lipu all, kuid oma võistlusvormil kandis venelane Z-märki. Vene vägede sõidukid Ukrainas kasutavad Z-märki ning sellest on saanud toetussümbol Venemaa agressioonile Ukrainas. Kuljak võitis MK-etapil rööbaspuudel pronksmedali, võitjaks tuli ukrainlane Illia Kovtun.

FIG nimetas Kuljaki käitumist "šokeerivaks" ning lubas võimleja suhtes algatada distsiplinaarmenetluse. Võimalike karistusmeetmena võib FIG tühistada Kuljaki varasemad võistlustulemused, nõuda rahvusvahelistelt võistlustelt võidetud medalite tagastamist ning määrata pikaajalise võistluskeelu.

Kuljak pole ainus Venemaa võimleja, kes on Venemaa agressioonile toetust avaldanud. Seitse olümpiamedalit võitnud Svetlana Khorkina jagas eelmisel nädalal ühismeedias postitust, kus oli Z-märk. "See on sümbol nendele, kes ei häbene olla Vene rahvusest," kirjutas Khorkina oma postituses.

Eelmisel reedel teatas FIG, et alates esmaspäevast, 7. märtsist keelatakse Venemaa ja Valgevene võimlejatel, kohtunikel ja ametnikel rahvusvahelistel võistlustel osalemine. Otsuse tõttu ei saa mõlema riigi sportlased osaleda sel nädalal Aserbaidžaanis algavatel maailmameistrivõistlustel ning jäävad eemale edasistest MK-etappidest. 

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: