Käsipalli meistriliiga: Tallinn ja Raasiku teenisid võidud

Viljandi HC - Põlva Serviti
Viljandi HC - Põlva Serviti Autor/allikas: Meelis Heli/EKL

Eesti meeste käsipalli meistriliigas mängiti kolmapäeval kolmanda vooru kohtumised. HC Tallinn ja Raasiku/Mistra võitsid, Viljandi HC ja Põlva Serviti mängisid viiki.

Kolmapäeval peeti käsipalli meistriliigas kolm mängu. HC Tallinn alistas HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 26:23 (13:11), Raasiku/Mistra oli 31:27 (13:13) parem SK Tapast ning Viljandi HC ja Põlva Serviti tegid 24:24 (13:10) viigi.

Hoolimata õhukesest koosseisust alustas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kohtumist HC Tallinna vastu hästi ja David Mamporia värava järel juhiti seitsmendal minutil 4:1.

Kaks minutit hiljem viskas Kehra eest debüteerinud 16-aastane Maksim Tanner McCauley seisuks 6:3, aga Tallinn jõudis Jürgen Rooba tabamuse läbi 6:6 viigini. Rooba kaks järjestikust väravat viisid pealinlased 21. minutil esimest korda eduseisu, 9:8 ning vaheajaks juhtis Tallinn 13:11.

Teisel poolajal suutis Tallinn eduseisu hoida ning teenis 26:23 võidu. Võitjate kasuks viskas Marek Karu kuus väravat, Jürgen Rooba lisas viis väravat. Kehra poolel viskas kaheksa väravat David Mamporia, Indrek Normaku arvele jäi kuus väravat.

Arukülas läksid vastamisi Raasiku/Mistra ja SK Tapa. Tapa alustas kohtumist terevalt, olles 12. minutiks 8:5 eduseisus. Kõigest kolm minutit hiljem oli tablool viik, sest kahel korral skooris Enrico Anton ja karistusviske realiseeris Vladislav Naumenko. Poolajale mindi 13:13 viigiseisul.

Teisel poolajal pani oma paremuse maksma Raasiku/Mistra ning kirjutas liigatabelisse teise võidu tulemusega 31:27. Raasiku/Mistra resultatiivseim oli Rauno Kopli üheksa väravaga. Kaotajate poolel oli parim Igor Berežnõi kümne väravaga.

Viljandi HC ja Põlva Serviti mängisid Põlva koduväljakul 24:24 viiki. Mikk Varik andis võõrustajatele esimese eduseisu, kui 18. minutil viskas seisuks 8:7. Serviti oli viljandlaste agressiivse kaitse vastu raskustes ning poolajale läks kodumeeskond 10:13 kaotusseisus.

Kaitse oli võtmesõna ka teise pooltunni avasekunditest alates. Viljandil läks värava viskamisega aega peaaegu kaheksa minutit ning selleks hetkeks oli tablool viik. Juhtima pääses Serviti uuesti aga alles 45. minutil, kui kolm korda järjest põlvalaste kasuks tabanud Henri Hiiend tegi seisuks 17:16.

Kolm minutit enne kohtumise lõppu läks Serviti 24:22 juhtima, kuid Viljandi võitlusvaimu ei suudetud murda ning Kristo Voika ja Ott Variku väravate abil suutis Viljandi kohtumise viigistada. Kohtumine lõppes 24:24 viigiga.

Viljandi kasuks tabas Ott Varik 11 korda, Serviti parimana viskas Henri Sillaste kaheksa väravat.

Toimetaja: Henrik Laever