Zaitsev: ujusin oodatud tulemustest kiiremini

Lühirajaujumise Euroopa meistrivõistlustel teenis Daniel Zaitsev meeste 50 meetri liblikujumises kuuenda koha. Samuti jõudis Zaitsev 100 meetri rinnuliujumises poolfinaali.

"Pole kunagi olnud võistluseks nii lühikest ettevalmistusaega. Ei teadnud, mis tulemust oodata, aga läksin EM-ile kõrgete eesmärkidega. Õnneks kõik õnnestus ja tunne oli väga hea," rääkis EM-il 50 meetri liblikujumises kuuenda koha teeninud Daniel Zaitsev.

"Mulle pakkus EM-i puhul rõõmu üldine vorm. Liigun õiges suunas ja arenen. See on kõige tähtsam. Ujusin oodatud tulemustest kiiremini," ütles Zaitsev.

Kaasanis toimunud EM-il ujuti poolfinaalid ja finaalid erinevatel päevadel. Kaks aastat tagasi toimunud EM-il ujuti poolfinaalid ja finaalid samal päeval. Zaitsevi sõnul muudatus teda väga ei mõjutanud, kuid uus formaat meeldis rohkem.

"Ma ei teagi. Siis [2019. aastal - toim.] läks ka üpris hästi. Seekord sai terve päeva taastuda ja anda endast maksimumi. Võib-olla meeldis mulle Kaasani EM rohkem," sõnas Zaitsev.

Zaitsev otsustas 100 meetri rinnuliujumise eelujumises mitte osaleda, kuna soovis keskenduda 50 meetri liblikujumisele. Otsust Zaitsev ei kahetse.

"Kui ma oleksin selgeltnägija ja teaksin ette, et [liblikujumise - toim.] finaalis tuleb tulemus, mis oluliselt minu aega ei paranda, siis võib-olla oleksin ujunud ka 100 meetri rinnuliujumises. Poolfinaal ei läinud nii kiire ajaga kinni," tõdes Zaitsev.

Kui palju jõuab Zaitsev oma vormi parandada viie nädala pärast algavaks MM-iks? "Seda kunagi ei tea. Annan trennis endast maksimumi ja kindlasti on isu suurem kui enne EM-i," ütles Zaitsev.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: