Käsipalli karikasarja viimane veerandfinalist on Põlva Serviti

Põlva Serviti mängija Robin Oberg (punases) kohtumises SK Tapa vastu
Põlva Serviti mängija Robin Oberg (punases) kohtumises SK Tapa vastu Autor/allikas: Helin Potter

Kolmapäeva õhtul mängiti viimane Eesti käsipalli karikasarja kaheksandikfinaali kohtumine. Koha veerandfinaalis kindlustas rekordilised 13 korda karika võitnud Põlva Serviti.

Korduskohtumises SK Tapa vastu alistas Põlva Serviti kodusaalis Tapa võistkonna 38:25 (20:12) ja kahe mängu koondtulemusega 74:47.

Serviti oli võõrsilt kaasa saanud 14-väravalise edu ja alustas korduskohtumist tugevalt, minnes 9. minutiks 8:3 juhtima.

18. minutil tegi Sander Sarapuu seisuks 15:6, ent seejärel sai Tapa mängus esmakordselt mitu väravat järjest, kui täpsed olid Vahur Oolup ja kahel korral Marcus Rättel. Serviti rebis poolajavileks tänu Sander Sarapuu ja Tõnis Kase väravatele 20:12 ette.

Vastastikuse praagiga alanud teisel pooltunnil läks üle kolme minuti aega, enne kui Vahur Oolup väravaarve avas. Teisel poolajal võitjas kahtlust ei tekkinud. Tapa hakkas rünnakutel eksima ja Serviti oli kiirrünnakutel täpne. Lõpuvile kõlades olid Põlva Serviti võidunumbrid 38:25.

Võitjate poolel oli kõige resultatiivsem Henri Sillaste, kes sai kirja seitse väravat. Tapa parimana viskas Ilja Kosmirak viis väravat.

Kaheksa veerandfinalistide seas on meistriliigaklubid Serviti, karikakaitsja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, Raasiku/Mistra, HC Tallinn ja Viljandi HC ning esiliigatiimid Põlva Coop, Valga Käval ja Põlva/Arcwood. Veerandfinaalide loos toimub neljapäeval.

Toimetaja: Henrik Laever