Taanlane võttis tänavusel Vueltal teise etapivõidu, Roglic kukkus taas

Magnus Cort Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Hispaania velotuuri 12. etapi (Jaen – Cordoba, 175 km) võitis lõpuspurdis taanlane Magnus Cort (EF Education – Nippo).

Võidu tegi kindlasti magusamaks asjaolu, et päev varem kuulus 28-aastane Cort pikalt jooksikute sekka, kuid tema jõud raugel karmil 900-meetrisel lõputõusul ja ta pidi lõpuks 25. kohaga leppima.

12. etapil läksid umbes 20 km enne finišit teistelt eest Jay Vine (Alpecin-Fenix), Romain Bardet (Team DSM), Sergio Henao (Team Qhubeka NextHash) ja Giulio Ciccone (Trek – Segafredo). Veel kuus kilomeetrit enne finišit oli nende edu peagrupi ees 27 sekundit, ent seejärel hakkas vahe jõudsalt vähenema ja 1,5 km enne lõppu saadi neljast mehest kolm kätte – Vine jätkas veel 700 m üksinda ees, kuid siis saadi ka tema kätte.

Lõpuspurdis veeti Cort hästi tuulest välja ja taanlane pälvis tänavuse Vueltal enda teise etapivõidu. Teisena tuli üle finišijoone itaallane Andrea Bagioli (Deceuninck – QuickStep) ja kolmanda koha sai austraallane Michael Matthews (Team BikeExchange).

Ciccone sai lõpuks jooksikutest parimana 36. koha, lõpetades peagrupi lõpus, Vine leppis 48. kohaga.

Rein Taaramäe (Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux) sai 60. koha, kaotades võitjale 3.21. Martin Laas (Bora - Hansgrohe) sai 144. koha.

Üldarvestuses jätkab liidrina Taaramäe tiimikaaslane, norralane Odd Christian Eiking. Teine on prantslane Guillaume Martin (Cofidis), kes kaotab Eikingile 58 sekundiga ning kolmandana jätkab kahel viimasel aastal Vuelta üldvõidu teeninud sloveen Primož Roglic (Jumbo-Visma).

Roglicit tabas 12. etapil taas ebaõnn, kui 55 km enne finišit sloveen kukkus, aga õnneks pääses ta ka sel korral vigastusteta. Kaks päeva tagasi maksis kukkumine Roglicile liidrisärgi.

Taaramäe tõusis Vuelta kokkuvõttes 81. kohale (+1:28.07). Laas on üldarvestuses 164. (+2:24.07).