Golfi maailma edetabel läbib põhjaliku uuenduskuuri

Tiger Woods
Tiger Woods Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Ametliku golfi maailma edetabeli (OWGR) juhatus teatas, et 2022. aasta augustis võetakse kasutusele kaasaegne reitingusüsteem, mis kasutab edetabeli arvutamiseks uusimaid statistilisi tehnikaid ja arvesse võetakse rohkemate mängijate tulemusi.

Edetabelisüsteemi uuendatakse, et anda võimalikult täpne ülevaade mängijate tasemest erinevatel väljakutel. Muudatusi kasutatakse kõikidel OWGR-i poolt tunnustatud golfivõistlustel. Kuuri eesmärk on anda adekvaatsem hinnang nii võistlustele kui ka mängijate tasemele. 

Igal OWGR-i süsteemis oleva mängija reiting kujuneb vastavalt tegelikele tulemustele ning edetabelit muutes võetakse arvesse ka turniiri raskusastet. 

Kõik senise maailma edetabeli mängijad saavad löögimängu võistlustel iga ringi tulemusel (Strokes gained) põhineva reitingu. Tulemusi kohandatakse vastavalt iga mänguringi suhtelisele raskusele kahe viimase aasta jooksul.

Löökidel põhinev (SG) edetabel määrab tulemuspunktide hulga, mille mängija võistlusele kaasa võtab ja kõikide mängijate punktidest summeerituna kujuneb võistluse tugevusaste (Field Rating). Field Rating asendab senist süsteemi, mis põhines sellel, millise edetabelikohaga mängijaid konkreetsel võistlusel osalevad ja kujundab reitingupunktide hulga, mis on konkreetse nädala võistlusel saadaval.

Kõigi nelja suurturniiri võitja saab jätkuvalt 100 esikoha punkti ja The Playersi turniiri võitja saab 80 punkti, kõik teised võistlused annavad reitingupunkte lähtuvalt võistluse tugevusastmest (Field Rating).

Varasemalt jagati lisapunkte ka muudel prestiižssetel turniiridel, edaspidi need enam reitingule kaasa ei aita.

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: