Superliiga sai kohtult soosiva otsuse, tippklubid jätkavad projektiga

Chelsea fännid aprillis Superliiga vastu meelt avaldamas
Chelsea fännid aprillis Superliiga vastu meelt avaldamas Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Madridi Real, Barcelona ja Torino Juventus teatasid reedel, et jätkavad planeeritud Euroopa jalgpalli Superliiga projektiga.

Aprillis lõi spordimaailmas laineid 12 tippklubi planeeritud Superliiga, mis pandi aga fännide ja Euroopa jalgpalliliidu UEFA surve tõttu tallele. Reedel otsustas Madridi kohus, et sanktsioonid, millega UEFA projekti kuulunud klubisid ähvardas, ei ole legaalsed.

Madridi kohtu otsusel ei saa UEFA klubisid ähvardada sportlike ega majanduslike karistustega, näiteks ei ole neil õigust üheksalt projektist taganenud klubilt nende Superliigaga taasliitumise korral nõuda varem välja kuulutatud 100 miljoni euro suurust trahvi.

UEFA peab taotlema, et Inglismaa ja Itaalia kõrgliigad tühistaksid oma klubide vastu algatatud meetmed, sealhulgas võimaliku 30-punktilise karistuse, millega Premier League oma tippklubisid ähvardas. Ühtlasi ei ole Itaalia jalgpalliliidul kohtu sõnul õigust Superliigas osalevaid Itaalia tiime Serie A-st välja heita.

"Juhtumit hakkab hindama Euroopa Kohus, mis võtab luubi alla UEFA ainuõigusliku seisundi Euroopa jalgpallis. Oleme rahul, et edasi liikudes ei ohusta meid UEFA ähvardused," teatasid Real, Barcelona ja Juventus ühises avalduses.

"Meie eesmärk on Superliiga projekti arendamine konstruktiivsel viisil ja koostöövaimus. Oleme kindlad, et projekt saab olla edukas, samaaegselt vastates Euroopa liidu seadustele."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: