Vormel-1 hakkab välja andma stipendiume ja korraldama õppesarja

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton Autor/allikas: SCANPIX/PA

Vormeli kuninglik sari otsustas hakata spordis alaesindatud rühmade esindajatele jagama stipendiume ja organiseerima õppesarja, et suurendada inimeste mitmekesisust ja kaasatust.

Idee algatas seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton, kelle arvates on mustanahalised inimesed vormel-1 sarjas alaesindatud. 

Kõrgeim vormelisari avaldas teisipäeval kümnest soovitusest koosneva raporti, kuidas saaks vormelitööstust kõikidele inimgruppidele sobilikumaks muuta ja ala arendada.

"Me tahame olla sama mitmekülgsed kui meie fännibaas ja sellest tingituna soovime tagada, et alaesindatud gruppide andekatel inimestel oleks parimad võimalused fantastilise karjääri loomiseks ja selle suurepärase spordialaga tegelemiseks," ütles vormel-1 tegevjuht Stefano Domenicali.

Kokku antakse alaesindatud rühmade liikmetele (sealhulgas etnilised vähemused, naised ja vaesest piirkonnast pärit õpilased) välja 10 inseneristipendiumit.

Iga stipendium katab täielikult üliõpilase õppemaksu koos elamiskuludega. Üliõpilasi asuvad juhendama kuue riigi teadlased, kusjuures kõik kümme vormel-1 meeskonda on kohustatud üliõpilastele koostöökogemusi pakkuma.

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: