Maidlas olid Heino Lipu kuulitõukevõistlusel võidukad Heil ja Saar

Kolmapäeva õhtul Ida-Virumaal Maidla mõisa pargis peetud traditsioonilise Heino Lipu nimelise kuulitõukevõistluse esikohta kaitses meestest Jander Heil. Naiste võitja Berit Saar täitis juulikuus Tallinnas toimuvate U-20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste normatiivi.

Viljandi kergejõustikuseltsi Sakala esindav Jander Heil sihib teist aastat kuulitõukajate unelmatepiiriks oleva 20 meetri joone alistamist. Seni on seda seitsmekilose kuuliga suutnud vaid neli eestlast. Eelmisel aastal jäi Jeilil sihist puudu 19 sentimeetrit. Maidlas tõukas ta kolmapäeva õhtul parimal katsel 18 meetrit ja 76 sentimeetrit.

"Kindlasti võiks tulemus parem olla, aga usun, et mida võistlus edasi, seda paremaks läheb. Praegu on sisseelamine võistlustele, usun, et tulevad paremad tulemused. Eesmärk on kindlasti ka sellel aastal tõugata 20 meetrit. Eks elame-näeme, kas see sel aastal tuleb," ütles Jander Heil, kelle sõnul võis välihooaja eelsete treeningutega rahule jääda.

Meestest oli teine Rait Sinijärv (16.27) ja kolmas Rait Raju (15.04).

Berit Saar. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Naiste võitja Berit Saar tõukas Maidlas isikliku rekordi 13.92 eelviimasel, viiendal katsel. Alla 20-aastaste Euroopa meistrivõistluste normi täitis ta 17 sentimeetriga. Rakvere kergejõustikuklubi Vike eest võistlev 17-aastane neiu tunnistas, et esimestel katsetel tundis ta liigset pinget.

"Suured tulemused ja eesmärgid olid seatud eesmärgiks, et tahan neid ületada, ja natuke pani see pingeid peale," nentis Eesti kõigi aegade edetabelis 35. kohale kerkinud Berit Saar, kes U-20 EM-i võtab hea kogemusena teel täiskasvanute tiitlivõistlustele.

Järgmisel aastal on võistluse peakorraldajal Mati Lilliallikul kavas teha Heino Lipu mälestusvõistlused suurejoonelisemalt, sest legendaarsel spordimehel täitub siis sünnist 100 aastat.

Heino Lipu võistlustel osalejate ühispilt Autor/allikas: Rene Kundla/ERR
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: