Galeta tegi Heino Lipu mälestusvõistlusel karjääri teise tulemuse

Kergejõustiklase Heino Lipu sünnikoha lähedal Ida-Virumaal Maidla mõisakompleksis toimunud traditsioonilise kuulitõukevõistluse võitis Eesti rekordimees Kristo Galeta (Kergejõustikuselts Sakala) tulemusega 20.47. Sihikul olnud OM-i normist jäi puudu 63 sentimeetrit.

Teisele kohale tuli võitja klubikaaslane Jander Heil 18 meetri ja 92 sentimeetriga ning kolmandaks Kert Piirimäe Koigi Kergejõustikuklubist, kes tõukas uueks isiklikuks rekordiks 18.44.

Heino Lipu mälestusvõistlustel tegi kaasa ka Eesti parim naiskuulitõukaja Kätlin Piirimäe, kelle tänane võidutulemus oli 15.58.

1947. aastal maailma parimaks kuulitõukajaks ja 1948. aastal maailma parimaks kümnevõistlejaks olnud Heino Lipu auks ja mälestuseks on peetud kuulitõukevõistlust Eesti kergejõustikulegendi sünnikoha lähistel juba üksteist aastat. Heino Lipu 1951. aastal püstitatud isiklik rekord kuultõukes 16 meetrit ja 98 sentimeetrit on Eesti kergejõustikuvõistlustel arvestatav tulemus siiani.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: