Kristjan Ilves: ootused olid ehk natuke kõrgemad

Saksamaal Oberstdorfis lõppenud suusatamise MM-võistlustel jäid eestlaste parimateks Kristjan Ilvese 11. koht kahevõistluses, Marko Kilbi 20. koht murdmaasprindis ning Artti Aigro 25. koht suusahüpete suure mäe võistlusel.

Isiklikus plaanis peab Aigro tänavuselt MM-ilt kõige suuremaks kogemuseks ja võiduks just halvast emotsioonist üle saamist ja oma tugevustega arvestamist.

"Ma arvan, et peale väikse mäe väikest pettumust jään MM-iga rahule," lausus Aigro ETV-le. "Ei lasknud peale väikest mäge pead norgu ja suurel mäel nii-öelda tegin enda hüpped ära, mis mul praegu olid. Teine hüpe ei olnud päris selline nagu esimene, aga üldkokkuvõttes ma jään väga rahule."

Kristjan Ilves nentis MM-i järel, et saavutas suurvõistlustel küll parima isikliku tulemuse, kuid läks siiski kõrgemat kohta püüdma. Suusamäel tegi Ilves enda sõnul küll kindla peale hüppe ja korraliku soorituse, aga riskida oleks võinud rohkem. Kogu võistlusele võis jälje jätta vormi ajastamine, sest MM-i eel tehtud liialt rasketest intervallitsüklitest taastumine võttis palju aega.

"Ootused võib-olla olid natukene kõrgemad. Esikümne koht oli selline, mille järgi ma sinna vähemalt läksin, kaheksa sisse tulemine oleks olnud väga hea õnnestumine. Sellest jäid mõned sekundid n-ö puudu," lausus ta.

"Oleks võinud natuke suurema riski võtta ja ka murdmaarajal võtsin oma vormist maksimumi välja, aga taktikalise poole pealt jäin kolmanda ringi lõpus liiga pundi lõppu."

Nii Artti Aigro kui Kristjan Ilves võistlevad järgmisel nädalavahetusel Otepääl suusahüpete ja kahevõistluse Eesti meistrivõistlustel.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: