Suusaorienteerumise MM-ile saabuvad kõik maailma tipud

Mattis Jaama
Mattis Jaama Autor/allikas: Eesti Orienteerumisliit

Eestile läheb veebruari viimasel nädalal Käärikul toimuvatelt suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustelt medaleid püüdma 30-liikmeline koondis.

"Mitte keegi tugevatest tegijatest ei jää kõrvale, maailma eliit on täies koosseisus kohal," kirjeldab osavõtjate taset Eesti koondise peatreener Kuno Rooba.

Tõsi, millises vormis erinevate riikide sportlased võrreldes teistega on, pole kellelgi aimu, sest ühtki võistlust, kus nad omavahel mõõtu võtta oleksid saanud, pole käsiloleval hooajal koroonapandeemia tõttu toimunud. Enamus on pidanud piirduma kodumaal võistlemisega, vaid üksikutel on olnud võimalus osaleda mõne teise riigi rahvuslikel võistlustel. Eestlastest on seda võimalust saanud kasutada Šveitsis elav Daisy Kudre.

Eesti koondise sportlaste vormi kohta ütleb peatreener, et olukorras, kus me möödunud kevadest saadik elama oleme pidanud, on tehtud väga hea ettevalmistus. Üle aastate korralik talv on selleks hea võimaluse pakkunud. Kaks nädalat tagasi toimunud kontrollvõistlus kinnitas, et täiskasvanute koondise tase on ühtlane nii naiste kui meeste osas. 

"Meil lähevad igas vanuseklassis rajale sportlased, kes on valmis võitlema kõige kõrgemate kohtade eest," sõnab Rooba lootusrikkalt. Eesti koondise suusad valmistatakse parimate võimalike tulemuste saavutamiseks ette aastaid koondisega koostööd teinud kogenud määrdemeistri Erti Paalbergi juhendamisel.

22.-28. veebruarini toimuvad Käärikul samaaegselt täiskasvanute ja juunioride maailmameistrivõistlused ning noorte Euroopa meistrivõistlused. Täiskasvanute maailmameistrivõistlustel võisteldakse Käärikul esimest korda uue, võimaliku olümpiaprogrammi järgi: sprint, jälitussõit, lühirada ja sprinditeade. Viimasel alal saab iga riik välja panna kaks segapaari võistkonda, arvesse läheb parima tulemus. Juuniorid ja noored võistlevad ühisstardist tavarajal, lühirajal ning teatesõitudes.

Täiskasvanute maailmameistrivõistlustel on esindatud 16 riiki, Venemaa sportlased stardivad neutraalsetena. Võistlustulle asub 119 sportlast. Juunioride maailmameistrivõistlustele on registreerunud 13 riiki 75 sportlasega, noorte Euroopa meistrivõistlustele 11 riigi koondised samuti 75 sportlasega.

Mõned tugevad riigid, Soome ja Rootsi näiteks, oma noortekoondisi koroonaohule viidates Käärikule võistlema ei too.

Eesti koondis

Täiskasvanud

Naised:
Daisy Kudre, Värska OK Peko
Doris Kudre, Värska OK Peko
Epp Paalberg, Rakvere OK
Evely Kaasiku, OK JOKA
Kaisa Rooba, Rakvere OK
Kelly Vildek, Rakvere OK (sprint ja jälitussõit)
Jonne Rooma, RSK Jõhvikas (lühirada)
Varuvõistleja: Piibe Tammemäe, SK100

Mehed:
Mattis Jaama, Värska OK Peko
Kevin Hallop, Värska OK Peko
Andres Rõõm, OK Ilves
Rimmo Rõõm, OK Ilves
Kaarel Vesilind, OK Ilves
Tõnis Laugesaar, Rakvere OK
Varuvõistleja: Ilmar Udam, OK JOKA

Juuniorid

Neiud:
Mari Linnus Värska, OK Peko
Laura Elisabeth Christel Lään, Rakvere OK
Lorely Kõrvel, OK Põlva Kobras

Noormehed:
Sander Pritsik, Rakvere OK
Jürgen Joonas, OK Võru

Noored

Tüdrukud:
Birgit Rõõm, OK Ilves
Liis-Marii Kaso, OK Rakvere
Mareli Vaher, Tartu Katoliku SK
Anett Liisa Parts, OK JOKA

Poisid:
Olle Ilmar Jaama, Värska OK Peko
Timo Kudre, Värska OK Peko
Chris Markus Krahv, SK Otepää
Nansen Palo, OK Võru
Maanus Udam, OK JOKA
Markus Juhkam, OK Põlva Kobras

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: