Süüdistaja palus määrata doktor Schmidtile karistuseks viis ja pool aastat vanglat

Mark Schmidt (sinises udustatud)
Mark Schmidt (sinises udustatud) Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Prokurör nõuab Erfurdi dopingutohter Mark Schmidtile, kes teiste seas aitas keelatud aineid ja meetodeid tarvitada ka Eesti murdmaasuusatajatel, kokku viie ja poole aasta pikkust vanglakaristust.

Reedel esines prokurör Kai Gräber Müncheni protsessil oma lõppkõnega ja tõi välja, kuidas sai tõestatud, et Schmidt organiseeris dopingut aastate jooksul paljudele talisportlastele ja jalgratturitele, vahendab Sportschau.de.

Vastupidiselt Schmidti enda väidetele oli Gräberi sõnul arsti eesmärk raha teenimine ja lisaks süstis ta 2017. aastal ühele sportlasele veel uurimise all olevat ainet, mis läheb tõsiselt vastuollu arstieetikaga ja mis seadis patsiendi tervise ohtu.

Schmidti lähimale abilisele Dirk Q-le palus süüdistaja kahe ja poole aasta pikkust vangistust, kuid kuna enamiku sellest ehk pea kaks aastat oli ta eeluurimisvanglas ära istunud, siis trellide taha naasma ei pea. Veel kolmele kaasosalisele küsis prokurör karistusi ühest kahe aastani.

Eestlastest kasutasid Schmidti teenuseid murdmaasuusatajad Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ja Algo Kärp. Kõigile neile vahendas Schmidti kontakti Mati Alaver.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: