Parim meestriatleet Räppo: Tokyo OM-ist olen kaugel, aga samm edasi on tehtud

Foto: Kuvatõmmis

Kahel viimasel hooajal on Eesti parimaks meestriatleediks valitud praegu 22-aastane Henry Räppo. Võistluste vähesusest hoolimata loeb ta lõppenud hooaega enda jaoks kasulikuks, sest tunnetas isiklikku arengut.

Lapsena suusatamises võistluskogemust hankinud Henry Räppot kirjeldatakse kui analüütilist sportlast. Triatleedina keskendub Tartus elav Räppo olümpiadistantsile. Praegu juhendab teda Margus Tamm, ujumistreener on aga Kaja Haljaste.

Mõeldes kahele viimasele aastale, mis mõlemad tõid Räppole Eesti aasta meestriatleedi tiitli, leiab noormees, et koroonapandeemiast hoolimata võib välja tuua ka sarnast.

"Tiitlite mõttes on selles mõttes sarnane, et mõlemal korral tulin Eesti meistriks. Küll sain aga eelmisel aastal võistelda palju välismaal. Seal olid mitmed Euroopa karikaetapid ja EM, sel aastal oli kõik veidi teistmoodi. Ainsateks välismaa võistlusteks oli Balti MV, üks MK-etapp ja Euroopa karikas," rääkis Räppo intervjuus ERR-ile.

Balti meistriks tulnud Räppo jaoks toimus selle hooajal ainus tõsisem rahvusvaheline võistlus oktoobri alguses Itaalias. MK-etapp andis talle 47. koha, sooritus rahuolu ei pakkunud. Teisele MK-etapile Hispaaniasse Räppo enam ei sõitnud. Novembri alguseks oli riikidevaheline liikumine juba oluliselt keerulisemaks muutunud. Hooaja kõige tähtsam jõuproov pidanuks aga olema EM. Euroopa meistrivõistlused olid planeeritud Otepääle, kuid jäeti ära.

"See oligi meil võetud hooaja kõige tähtsamaks võistluseks. Selles mõttes oli kahju, et ära jäi. Eesmärk oli TOP20 hulka tulla," rääkis Räppo.

Ebatavaline aasta võimaldas arendada oma nõrgemaid külgi. Kui ujumine ja rattasõit on varasemalt rohkem rõõmu pakkunud, siis konkurentidega võrreldes on Räppo oluliselt aega ära andnud jooksurajal. Nüüd näitavad treeningud ja võistlused loodetud edasiminekut.

"Tegelikult endalegi üllatuseks suutsin kevadel joosta uue 10 km isikliku ja hooaja lõpus tegin 5 km testi, kus suutsin alistada 15 minuti piiri, mis oli mul kaua unistuseks. Võib-olla olen õppinud rohkem enda keha tunnetama. Kui see nõuab puhkust, siis ma annan seda. Selles osas olengi paremaks muutunud," kirjeldas Räppo.

Ehkki Räppo kui sportlase unistus on jõuda olümpiamängudele, ei näe ta asju kainelt hinnates Tokyosse pääsemiseks endal suuri võimalusi.

"On olemas niiöelda OM-i kvalifikatsiooni karikasari, kus peab olema esimese 50 hulgas, et Tokyosse pääseda, aga ma olen sellest praegu kaugel," ütles Räppo.

Oma treenereid hindab Räppo kõrgelt. Kui noormehelt küsida, mida tal spordis veel vaja oleks, läheb jutt taustajõududele.

"Võib-olla massaaži oleks vaja, lihashooldust. Sellega saaks veel edasi minna. Praegu ei ole mul täielikku tippsportlase elu, käin paralleelselt ka ülikoolis," rääkis Räppo.

Ega kaks kolmandata jää. Näis, kas Henry Räppo ja aasta meestriatleedi tiitli puhul saab see tõdemus tõestust juba järgmise aasta lõpus.

Toimetaja: Anders Nõmm, Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: