Eesti meistrid duatlonis on Henry Räppo ja Anette Zukker ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Henry Räppo
Henry Räppo Autor/allikas: Erakogu

Eesti Triatloni Liidu karikasarja viimasel etapil, 25. Saaremaa duatlonil selgusid kõikide vanuseklasside Eesti meistrid. Kiireim mees oli Henry Räppo ja kiireim naine Anette Zukker.

Urmo Raiendi korraldusel toimuv Saaremaa duatlon on ühtlasi parvlaevaga Estonia hukkunud triatleetide Kristjan Raiendi ja Jaan Pehki mälestusvõistlus. 25. Saaremaa duatloni põhidistantsil tõotas juba stardis tulla äärmiselt põnev võistlus, sest kohal oli kogu Eesti paremik.

Esimese viie kilomeetri pikkuse jooksu lõpetasid liidritena koos Henry Räppo, Kirill Kotšegarov, Kevin Vabaorg ja Johannes Sikk. Rattadistantsi (20,8km) teises pooles hakkasid vahed suurenema ja teise vahetusalasse saabusid Räppo ja Kotšegarov juba kindla edumaaga jälitajate ees. Kärmed liigutused vahetusalas andsid nooremale mehele väikese edumaa, mis püsis finišini. Räppo lõpetas Eesti meistrina ajaga 56 minutit ja 37 sekundit, Kotšegarov taotas talle 12 sekundiga. Kolmandana lõpetas eelmise aasta võitja Johannes Sikk ajaga 57.47.

Kiireim naine Anette Zukker lõpetas ajaga üks tund, seitse minutit ja 57 sekundit. Teisena jõudis finišisse Liis-Grete Arro (1:11.14) ja kolmandana Paula-Brit Siimar (1:11.44).

Noortedistantsi kiireimad olid Gregor Rasva ja Mari Mai Ruus. Lastedistantsi võitsid Karl-Eric Ott ja Etriin Etverk.