Oliveira tegi MotoGP etapil ajalugu, Vinales kaotas pidurid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Miguel Oliveira
Miguel Oliveira Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Miguel Oliveirast (KTM Tech3) sai esimene Portugali sõitja, kes on võidutsenud MotoGP sarja etapil, kui ületas Steienmargis finišijoone esimesena.

Oliveira võiduajaks oli 16.56,025, mis teeb keskmiseks kiiruseks 183,5 km/h. Teise koha pälvis Jack Miller (Pramac Racing; +0,316), kolmanda koha Pol Espargaro (KTM Factory Racing; +0,540) ja neljanda Joan Mir (Team Suzuki Ecstar; +0,641).

"Ma olen väga emotsionaalne," ütles 25-aastane Oliveira sõidu järel. "Ma olen tänulik kõikidele inimestele, kes on minusse uskunud. Ma tegin täna ajalugu nii iseenda kui oma riigi jaoks. Ma ei oskaks olla õnnelikum."

Võistluse alguses kukkus Maverick Vinales, mistõttu näidati rajal punast lippu ning anti võistlusele uus start. Hispaanlane taipas esimeses kurvis, et tema mootorrattal pole pidureid ning hüppas kiirusel 215 km/h rattalt maha. Vinalese sõiduvahend põrkas seejärel seina ja lahvatas põlema. Hispaanlane ise vigastada ei saanud.

MotoGP sari on olnud tänavu põnev, sest viiel etapil on olnud neli erinevat võitjat. Kahel korral on esikoha suutnud noppida vaid Fabio Quartararo, kes lõpetas Steienmargi GP-l 13. kohal.

MotoGP sari jätkub 13. septembril Itaalias Misano ringrajal.