Tervisemuredega kimpus olev Kotšegarov: tahaks veel edasi teha

Eesti ühe edukama triatleedi Kirill Kotšegarovi hooaeg on sattunud löögi alla, sest sportlast kimbutavad mitmed terviseprobleemid. Kotšegarov ei kavatse siiski alla vanduda ja tahab armastatud alaga jätkata nii kaua kui võimalik.

Juuli keskel teavitas sotsiaalmeedias 33-aastane Kirill Kotšegarov jalavigastusest ja südameprobleemist, mis edaspidise hooaja küsimärgi alla seadsid.

Sama vigastus teisel jalal lõppes paar aastat tagasi lõikusega, nüüd vaevavad teda ka südamerütmihäired. Terviseprobleemidest hoolimata võidutses mees nädal tagasi Elvas peetud Eesti karikavõistluste etapil. Elva triatlon oli Kotšegarovi jaoks esimene võistlus Eestis üle nelja-viie aasta.

"Mul on varemgi probleeme olnud. See ei olnud esmakordne, kui ma pean selliste jamadega tegelema. Õnneks sain kontrolli alla ja sügisel teema täpsemad uuringud, aga hetkel kumbki probleem treenimist ei sega. Viimased nädalad olen saanud harjutada juba täitsa korralikult," rääkis triatleet ERR-ile.

Viimastel hooaegadel on Kotšegarovit kimbutanud nii seljavigastus kui ka jalaoperatsioonist tingitud pikk võistluspaus, kuid vaimu pole need tagasilöögid murdnud. Siiski tunneb kogenud sportlane, et tervisemurede kiuste on raskusi olnud füüsilise edasiminekuga.

"Need probleemid, mis on olnud, on kindlasti avaldanud mõju minu progressile. Olen suutnud säilitada taset, aga ma ei ole suutnud astuda sammu edasi. Selleks on vaja järjepidevat täie tervise juures harjutamist. Kahjuks sellised tagalöögid on sundinud sammu kaks tagasi tegema," tunnistab Kotšegarov.

Septembri alguses toimuval Tallinna Ironmani täispikal distantsil meest ei näe, kuid noorele järelkasvule hoiab ta siiski pöialt.

"Tallinna Ironmani täispikal distantsil profisportlasi ei ole. Mõni nädal tagasi tuli uudis, et profisportlased on poolpikal distantsil, aga seal ma kahjuks ei osale, kuna ma ei võta riski võistelda nii pikal distantsil. Meil on aga stardis tugev noor Eesti järelkasv. Kindlasti on kellele kaasa elada."

Lõpetamisplaane kogenud sportlasel veel ei ole. "Tahaks veel ikka edasi teha, liiga palju armastan seda sporti, et nii kergelt alla anda. Plaanin Eestis võistelda nii palju kui siin võistlusi ja nii palju kui mul tervist on. Saab noorte järelkasvuga end võrrelda. Lihtne on alla anda ja valida mingi muu tee, aga tahan lõpetada nii, et mul ei oleks soovi minna profina võistlusrajale tagasi."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: