Hawaii Ironmani võitja enne Tallinna võistlust: oleme võimaluse eest tänulikud

{{1599142560000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Laupäeval toimuval Tallinna Ironmanil teeb kaasa ka eksmaailmameister Sebastian Kienle, kes on väga rahul, et praegusel keerulisel ajal üldse kuskil võistelda saab.

"Soovin tänada kõiki, kes selle võistluse toimumisele kaasa aitavad. Samuti Eesti valitsust. Kõik on meid hästi vastu võtnud ja oleme väga rahul, et saame siin olla," lausus 2014. aasta Hawaii maratoni võitja ERR-ile.

"See on üks väheseid võistlusi, mis üldse toimub. Meie professionaalsete sportlastena oleme väga tänulikud. Meile ei maksta treenimise eest, meile makstakse võistlemise eest. Oleme väga tänulikud selle võimaluse eest."

Oma vormis pole kahel korral ka poolpika triatloni maailmameistriks kroonitud Kienle päris kindel. "Tavaliselt on selleks hetkeks juba aastas 10-15 võistlust tehtud. Siis on vormist väga hea ülevaade. Sel aastal on asjalood teisiti. Kaks kuud tagasi murdsin rattaga sõites rangluu. Ei ole ideaalne, aga olen võimalusega väga rahul ja annan laupäeval endast parima."

Laupäeval loodab ta ennekõike lihtsalt võistluse toimumist. "Äikesetorm katkestas eelmise võistluse Davosis pärast ujumist. Hoiame pöialt, et kõik läheks hästi. Väga keeruline on seada eesmärke. Võit oleks tore, aga ma tean, et konkurents on hea, sest see on üks väheseid võistlusi üle maailma, mis hetkel toimub."

Kolmapäeval tutvus sakslane Ironmani jooksurajaga ja neljapäeva hommikul rattatrassiga. "Üsna tasane ja väga kiire. Paljud inimesed mõtlevad, et tasane rattarada pole nii raske kui künklik, aga minu arvates on just teistpidi, sest siledal rajal pole aega puhata."

Lisaks 2014. aastal saadud esikohale on 36-aastane Kienle Hawaii Ironmani lõpetanud ka teisena (2016) ja kahel korral kolmandal positsioonil (2013, 2019).

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: