Kotšegarov: maailma triatlonitipp on läinud palju tihedamaks

Foto: Kuvatõmmis

Täispika triatloni Eesti rekordimehe Kirill Kotšegarovi sõnul on maailma tippu kuuluvad raudmehed teinud suurima edasimineku just rattasõidus.

Kotšegarov võistles viimati hoopis olümpiadistantsil ja oli sõjaväelaste maailmamängudel Hiinas 89 mehe seas 45. Viimased kümme aastat täispikale triatlonile keskendunud mees tegi üsna erandlikult stardi lühemal distantsil, sest kuulub seitsmendat aastat Kaitseväe ridadesse ja on üks 15 sportlasest, kes on kaitseväe palgal.

"See võimaldab seda, et ma saan teha ja pühenduda täielikult oma spordialale," rääkis Kotšegarov ERR-ile. "Mul on kindlus, et kui tulen võistlustelt tagasi ja mul ei ole võidetud auhinnaraha, siis saan jätkuvalt süüa osta ja rahalised kohustused ära katta. Ja kindlasti ka tugi, et alati on ka kelle poole pöörduda, kui on rasked hetked või probleemid."

Võrreldes Hawaii esikolmikuga on esimese ja siiani ainsana Eestis täispika triatloni alla kaheksa tunniga läbinud Kotšegarov veel üksjagu noor raudmees.

"Võitja on 38, teine koht 39 ja kolmas koht 35. Ma olen 33, nii, et mul veel lootust on," tõdes Kotšegarov. "Tipp on läinud palju tihedamaks ja kõige suurem areng on olnud rattasõidus. Ma arvan, et kõik, kes on seal Hawaiil proffidena stardis, on käinud tuuletunnelis, neid on optimeeritud. Joostakse ka päris-päris kiiresti. Ma arvan, et ujumistase on püsinud suhteliselt sarnane."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: