VIDEO | Spordireporter meenutas, kuidas olümpiaregatist teleülekannet tehti

Toonane olümpiaregati spordireporter Kalev Vapper meenutas "Ringvaates", kuidas suursündmusest teleülekannet tehti ja kuidas spektaakel Eesti elu muutis.

"Tookord ma läksin spordisaadetesse sellepärast, et mul kadus ära võimalus jõuda Tallinna olümpiaregatile Nõukogude Liidu koondises, ma olin koondise kandidaat, aga 1977. aasta hooaja lõpul me tõdesime oma meeskonnaga, et meil šanssi ei olnud," rääkis siiani purjetamisega kõrgel tasemel tegelev Vapper, kel on sihiks järgmise aasta maailmameistrivõistlused.

"Enne olümpiat oli eelolümpia, mis oli 31. Balti regatt. Seda peeti ka Tallinnas ja sealt võttis osa ligi 30 riiki ja 450 purjetajat, olümpiaregati ajal oli 23 riiki ja 156 purjetajat," meenutas Vapper. "Osad riigid jäid üldse tulemata, näiteks britid ja ameeriklased olid Helsingis. Nad olid valmis istuma laevale ja tulema võistlema, aga neile öeldi, et nad ei tohi tulla."

Kuidas oli olümpiaregati ajal ilm? "Tuult oli ja päikest oli ning oli paar päeva, kus oli tuulevaikus, aga kõik sõidud said peetud. Ei olnud päris peegelsiledat ilma, kus üldse poleks sõite peetud," jätkas Vapper. "Siin olid sellised vahelduvad tuuled nagu Tallinna lahele on omane. Siin ei püsi ükski tuul üle kolme päeva. Selle tõttu ongi Tallinna laht purjetamise võistluse korraldamiseks üks ideaalsemaid paiku."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: