Kõva mehe jooks toob rajale uued ja tuttavad takistused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Veetakistus tuleb osalejatel läbida kaks korda
Veetakistus tuleb osalejatel läbida kaks korda Autor/allikas: Stamina

Laupäeval kell 12 antakse start Eesti vanimale, juba 13. korda toimuvale Icebug Kõva Mehe Jooksule. Takistuste- ja mudajooksu sõbrad kogunevad taaskord Saunapunkti, et üheskoos nautida ekstreemsemat jooksuelamust.

Kõva mehe Jooksu distants on traditsiooniliselt 10 kilomeetrit ning rada on adrenaliini tõstev ja pakub meeldejäävaid emotsioone. Krossijooksuks sobival rajal tuleb osalejatel läbida ja ületada erinevaid looduslikke ja spetsiaalselt jooksu jaoks ehitatud takistusi.

Juba tuttavatele üle torude jooksmisele ja torudest läbi roomamisele, erinevate veetakistuste ületamisele ja läbimisele, mudas roomamisele ja üle müüri turnimisele, käte jõul rippes edasi liikumisele ja konteineri läbimisele tuleb sel korral kasutada ka mägironimise oskusi ja ületada korralik hoovimaja. 

Lõpuprotokolli reeglitepärase aja kirja saamiseks peavad osalejad läbimaja ületama kõik rajale jäävad takistused. Takistuste mitte läbimise korral määratakse osalejatele trahv ehk kümme käte kõverdust. Lisaks individuaalsele arvestusel selgitatakse ka kõige kõvem tiim. Kolme- kuni viieliikmelise tiimi arvestuses liidetakse kolme kiireima osaleja ajad ja väikseima ajaga tiim on võitja. Võistlejate ohutuse ja takistuste nautimise huvides on osalejad jagatud kolme stardigruppi.  Esimeses grupis stardivad eelmisel aastal head tulemust näidanud ja ka potentsiaalsed kiiremad, ülejäänud grupid on reeglina moodustatud registreerimise ajalise järjekorra alusel. Igas grupis läheb rajale keskmiselt 200 osalejat.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: