Sajad tervisesõbrad alustavad motiveeritult tervisekilomeetrite kogumist

Tervisejooksjad Kadrioru pargis
Tervisejooksjad Kadrioru pargis Autor/allikas: Erakogu

Tänavu 17. korda toimuv Tradehouse tervisejooksu ja -kõnni sari toob kokku sadu tervisesõpru, kes alustavad 24. aprillil Kadriorus ja 25. aprillil Vabaõhumuuseumis tervisekilomeetrite kogumist.

Tradehouse tervisejooksu ja -kõnni sari pakub võimaluse kord nädalas sörkjooksu või -kõndi tehes kolleegide ja sõprade seltsis tööst puhata ning oma tervise eest hoolt kanda. Aprillist kuni septembrini toimub 21 kahepäevalist etappi.

"2019. aastal toimuvad etapid rekordiliselt 19 erinevas kohas ja esimest korda sarja ajaloos on võimalik osaluskord kirja saada ka Helsingis" kergitab saladusloori sarja peakorraldaja Stamina Spordiklubi eestvedaja Urmo Raiend ning lisab, et sel aastal on juurde tulnud ka urban ehk linnaetapp, mille raames läbitakse kultuurikilomeeter. Eelmisel aastal hästi vastu võetud vanalinna etapi raames on sel korral kavas korraldada ka karnevalijooks.  Paljudes juba tuntud kohtades on uuendatud radasid ning tulemas on erinevaid teemaetappe.

Igal etapil on start avatud kella 16-st ja rajale pääseb kuni kella 20-ni. See annab igale osalejale võimaluse ise valida, millal rajale minna. Finiš suletakse 20.30 ning septembris, kui õhtud muutuvad pimedamaks, suletakse start kell 19 ning finišisse peab jõudma 19.30. Ühe nädala sees on võimalik osalemiskord kirja saada kas kolmapäevasel või neljapäevasel etapipäeval.

Sarjaga liitumiseks on vaja moodustada nelja- või viieliikmeline tiim. Registreerida saab ka üksikosalejana. Kõik osavõtjad saavad isikliku ajavõtukiibi, mis fikseerib nende stardi- ja finišiaja ning osaluskorra. Tervisekilomeetrite kogumise motiveerimiseks on sarja 17. hooajal osalejatele ette nähtud mitmeid väärtuslikke auhindu.

Juhul, kui mõnel etapil jääb osalemata, saab selle tasa teha teistel Stamina korraldatavatel rahvaspordiüritustel, milleks on Sinilille jooksud, Järvejooksude sarja etapid, Suple Sõtku Sörgi rahvatriatlonid ja Icebug Kõva Mehe Jooks. 

"Usume, et liikumine teeb head ning tervisespordiga võib tegeleda igaüks. Eesmärk ei ole saavutada parimaid tulemusi, vaid muuta liikumine igapäevaseks osaks oma elust," rääkis Tradehouse Ilukabamaja tegevjuht Laura Kuldkepp. 

Eelmisel aastal osales sarjas üle 1500 inimese. Osalejad läksid rajale ühtekokku 21 684 korral, joostes ja kõndides kõikidel etappidel kokkuvõttes 101 628  kilomeetrit ehk 2,5 ringi ümber maakera. Uuel hooajal soovivad sarja korraldajad tuua veel rohkem inimesi joostes ja kõndides oma tervise eest hoolitsema.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: