Eesti naiste võrkpallikoondis kogunes Tallinnas uueks treeninglaagriks

Väikese puhkepausi järel kogunes taas Eesti naiste võrkpallikoondis, sest augusti teises pooles peaks toimuma Euroopa meistrivõistluste valikturniir. Koondise nurgaründaja Ingrid Kiisk sõlmis äsja oma esimese välislepingu.

Pärast pingelist Kääriku teeninglaagrit veidi üle kahe nädala puhata saanud Eesti võrkpallinaiskond tuli hea tuju ja kerge vormiga Tallinnas kokku, et ühiselt valmistuda EM-valikmängudeks. Abitreenerid Rainer Vassiljev ja Andres Toobal juhivad vägesid nädalalõpuni, siis saabub taas Eestisse itaallasest uus peatreener Lorenzo Michelli, kelle nõudmistega samm-sammult kohanetakse.

"See protsess on meil poole peal. Teatud punkti me jõudsime nende nädalatega. Nüüd on vaja sellest punktist edasi minna ja need teadmised kõik, mis me sealt saime, neid kasutada ja siis kui peatreener siia saabub, hakkab ta uusi killukesi juurde panema," rääkis Eesti rahvusnaiskonna abitreener intervjuus ERR-ile.

Ajal, kui paljudel nimekatel koondislastel välislepingut veel pole, teenis oma karjääri esimese profilepingu Ingrid Kiisk. 22-aastase ja 1.82 pika mängija palkas Soome mullune karikavõitja LiigaPloki.

"Kindlasti olen rahul selle lepinguga ja ootan huviga, mis see hooaeg toob. Aga ma arvan, et kuna see esimene leping on saadud pigem tutvuste kaudu, siis tuleb end esimese hooga hakata rohkem tõestama ja siis saab võib-olla enda kogemuste ja tulemustega välja vedada järgmise hooaja lepingu," rääkis Kiisk.

Kiisk teenis Pihtipudas asuva Soome klubiga lepingu tänu Tartu Ülikooli naiskonna treeneri Hendrik Rikandi heale tööle ja ka seetõttu, et on just vasakukäeline nurgaründaja.

"Peatreener ütles selle ka välja, et vasak käsi annab nišši juurde. Ma loodan seda siis võimalikult palju ära kasutada," jätkas Kiisk.

34 mängu Eesti koondise eest pidanud Kiisk õpib Tartu Ülikoolis arstiteaduskonnas ja võtab Soome siirdumiseks akadeemilise. Värskelt jättis ta seljataha kolmanda kursuse ehk pool teekonda arsti diplomi kätte saamiseks on läbitud ja seda ajal, kui praktikat oli kliinikumides väga raske teha.

"Eriolukorra ajal oli praktikume väga raske teha. 60-70% neist jäid ära ja tuli lihtsalt õpikuga kogu töö ära teha. Kohustuslikud praktikumid tegime juunis, aga neid oli palju vähem, kui eelmistel kursustel," lisas Kiisk.

Nädalalõpus sõidab koondis Tallinnast harjutama Paidesse ja siis haarab ohjad ka Lorenzo Michelli. 

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: