Arstiteaduskonnas õppiv Kiisk lisab Soome karika võitnud klubile nišši

{{1594656960000 | amCalendar}}
Foto: SKDuo.ee/Eesti Võrkpalli Liit

Väikese puhkepausi järel kogunes taas Eesti naiste võrkpallikoondis, sest augusti teises pooles peaks toimuma Euroopa meistrivõistluste valikturniir. Värske profilepinguga tuli treeninglaagrisse nurgaründaja Ingrid Kiisk

Ajal, kui paljudel nimekatel koondislastel veel välislepingut pole, teenis oma karjääri esimese profilepingu Ingrid Kiisk. 22-aastase nugaründaja palkas Soome mullune karikavõitja LiigaPloki ja Kiisk ütles, et lepingu tõi Tartu Ülikooli naiskonna mänedžeri Hendrik Rikandi hea töö.

"Kindlasti olen rahul selle lepinguga ja ootan huviga, mis see hooaeg toob. Aga ma arvan, et kuna see esimene leping on saadud pigem tutvuste kaudu, siis tuleb end esimese hooga hakata rohkem tõestama ja siis saab võib-olla enda kogemuste ja tulemustega välja vedada järgmise hooaja lepingu," rääkis Kiisk intervjuus ERR-ile.

Kiisk lisas, et lepingu tõid head esitused Eesti ja Balti liigas, vähem mängis rolli EM-finaalturniiril mängimine. Oma osa võis olla ka selles, et Eesti nurgaründaja on vasakukäeline. "Ma lähen klubisse põhivastuvõtja rolli täitma. Peatreener ütles selle ka välja, et vasak käsi annab nišši juurde. Ma loodan seda siis võimalikult palju ära kasutada," jätkas Kiisk. "Eelmisel aastal võitsid nad karikatiitli ja sel aastal võtame samuti eesmärgiks tippu jõuda."

Kiisk õpib Tartu Ülikoolis arstiteaduskonnas ja võtab Soome siirdumiseks akadeemilise puhkuse. Värskelt jättis ta seljataha kolmanda kursuse ehk pool teekonda arsti diplomi kätte saamiseks on läbitud ja seda ajal, kui praktikat oli kliinikumides väga raske teha.

"Kahjuks sellel alal internetiga midagi ära ei tee, sestap pean akadeemilise võtma. Tahan kooli kindlasti tulevikus ära lõpetada. Vaatan jooksvalt aastate kaupa, kuidas asjad lähevad," rääkis Kiisk. "Eriolukorra ajal oli praktikume väga raske teha. 60-70% neist jäid ära ja tuli lihtsalt õpikuga kogu töö ära teha. Kohustuslikud praktikumid tegime juunis, aga neid oli palju vähem, kui eelmistel kursustel." Kiisk lisas, et üritab end vaheaastal hoida õpingutega siiski võimalikult palju kursis, et hiljem kergem jätkata oleks.

Koondise treeningutel on nüüd rõhk just ühistööl väljakul ja mängulisel poolel. "Mulle meeldivad trennis ja mul on tunne, et me oleme lühikese ajaga väga ühtseks grupiks saanud," ütles Kiisk. "Mulle meeldib peatreeneri professionaalne suhtumine treeningutel ja see, et treeningute välisel ajal saab temaga niisama ka juttu ajada. Minul isiklikult on praegu väga palju lihvitud rünnakut ja vastuvõttu. Kui seda edasi teha, siis see läheb kindlasti veel paremaks."

Nädalalõpus kolitakse Tallinnast harjutama Paidesse ja siis haarab ohjad ka Lorenzo Michelli.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: