Käärikul treenivad naiste võrkpallikoondislased kiidavad uut peatreenerit

Foto: Kuvatõmmis

Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks valmistuv Eesti naiste võrkpallikoondis treenib uue peatreeneri, itaallase Lorenzo Micelli juhendamisel Käärikul, kus on nädala jagu kohanetud uute reeglitega, tehtud nii pallitreeninguid kui rassitud jõusaalis.

49-aastase itaallase Lorenzo Micelli nägemus võrkpallist on olnud silmiavardav ka kogenud koondislaste jaoks. Kahekordne Meistrite liiga võitja on esimeste treeningute põhjal näidanud, et pöörab detailidele väga palju tähelepanu.

"Heas mõttes nõudlik treener," iseloomustas ERR-ile itaallast koondise nurgaründaja Anu Ennok. "Kui midagi uut õpime, tuleb seda platsil kohe ka näha, see peab minema praktikasse. Nii see vaikselt meile sisse jääbki. Õhtused trennid on pigem tiimiga, selles mõttes on ülesehitus väga huvitav ja ma arvan, et ka noortele natuke lihtsam."

"Tehnika omandamiseks, mängusituatsioonide imiteerimiseks, tuleb meil kasutada kordusi," sõnas Micelli. "Mõnikord tuleb kordusi läbi viia väiksema pinge all, sest sooritus peab olema tehniliselt õige. Samuti nii, et see ei nõuaks mõtlemist, vaid tuleks loomulikult. Seega, treening-ettevalmistuses on kõige alus õige rütm."

Ainsa koondislasena peatreeneri kodumaal klubivõrkpalli mängivat Kertu Laaki pole Micelli käekiri metoodiliselt nii palju üllatanud. Laagile pole võõras ka itaallaste võrkpalliterminoloogia. Kõige rohkem rõõmu valmistab nimeka treeneri pühendumus.

"Ma olen positiivselt üllatunud, ta on hingega asja juures, tunneb, et ta on osa sellest tiimist," kinnitas Laak. "Ta on väga motiveeritud ja talle meeldib väga, kuidas me tiimina oleme, ütles kohe alguses, et ta nägi, kui palju meil potentsiaali on."

Naiskonna mängijad muigavad, et esimesed treenerid nimeka juhendaja käe all olid emotsioonidest tulvil. Micelli aura tõi kaasa ülipüüdlikkuse, harjumist vajas ka treeningute kõrge intentsiivsus.

"Eks paljud mängijad ei ole koostööd teinud treeneriga, kes ei räägi eesti keelt," tõdes Laak. "See võib-olla andis lisaärevust juurde, niigi on võõras treener ja siis arusaamine on ka nagu ta on. Aga see on nüüd läinud paremaks ja asjad hakkavad ka tuttavad tunduma, selles mõttes on ka natukene rohkem rahu tulnud."

Võrkpallinaiskond valmistub Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks, mis peaks praeguse seisuga algama augustis. Koroonakriisi tõttu jääb koos harjutamise aeg planeeritust poolteist kuud lühemaks. Micelli sõnab, et treeningutel tuleb keskenduda tehnilisele poolele. Edu olulisim võti peitub aga mujal.

"Esmajoones soovin ma mängijatele õpetada usaldust nii enda kui naiskonnakaaslaste vastu," kinnitas Micelli. "See on iga koostöö puhul kõige tähtsam. Meil võib olla perfektne tehnika - hästi. Kuid usaldus, emotsioon, kui tunned naiskonnakaaslase toetust, on parim."

Naiskonna laager kestab Käärikul reedeni. Treeninguta ei möödu koondislaste jaoks ka jaanipäev.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: