TÜ abitreeneriks saanud Sokk: Tartus on parim korvpallipüramiid

Foto: Kuvatõmmis

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna uus treenerite tandem, peatreener Toomas Kandimaa ning abitreener, olümpiavõitja Tiit Sokk, viisid neljapäeval klubi juures läbi esimese ühistreeningu.

Ehkki Tartu meeskond saab mängijate mõttes olema noor, võib Toomas Kandimaa arvestada sellega, et debüüdil peatreenerina on tal pingilt võtta kuhjaga kogemusi. Abitreenerina aitab Kandimaad algaval hooajal olümpiavõitja ning pikaaegne Eesti rahvuskoondise peatreener Tiit Sokk. Kuigi Soku lapsepõlv möödus just Tartus, pole ta Emajõelinnas korvpallialaselt seni tööd teinud.

"Ma olen kindel, et Tartus on kõige parem korvpallipüramiid, kus kaasatakse noori väga tähelepanelikult. Töö nendega on väga heal tasemel, infrastruktuur on super: kindlasti Eestis kõige parem. Väga kõva, väga huvitav väljakutse," rääkis Sokk intervjuus ERR-ile.

Sokk ning Kandimaa on varasemast hästi tuttavad, sest mängijana sai Kandimaa mõnda aega treenida ka olümpiavõitja käe all. "Kuna õppejõu amet jääb mulle alles, tuleb tõenäoliselt mingitel hetkedel ka sellega tegeleda, et võib-olla hommikustes trennides ei saa nii palju kohal olla. Siis oligi mul vaja sellist tugevat abilist," rääkis Kandimaa.

Just Tiit Sokk oli abitreenerina klubi esimene valik. "Tiitu motiveerib noor võistkond," kinnitas Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhatuse esimees Gert Prants. "Tiidule on alati noorte meestega meeldinud tööd teha. Sellistele mängijatele me tahamegi panustada."

Sokk sõnab, et Tartu korvpall on alati olnud veidi omanäoline ja nii võiks see jääda ka tulevikus. Ta peab väga oluliseks, et meeskonna noored saavad meeste tasemel reaalse väljundi. Tartu koosseisust on praegu paigas seitse meest. Neljapäeval treenis meeskonnaga ka viimastel aastatel Itaalia madalamates liigades mänginud Arnold Mitt.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: