TÜ peatreeneriks saanud Kandimaa: tundsin, et see hetk on nüüd käes

Foto: Kuvatõmmis

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna uus peatreener Toomas Kandimaa loodab, et saab endale juurde head taustajõud. Meeskond jääb sarnaselt eelmisele hooajale nooremapoolseks.

Tartu Ülikooli meeskonna uus peatreener Toomas Kandimaa võttis reedel vastu nii õnnitlusi oma 45. sünnipäeva puhul kui lohutavaid patsutusi õlale, sest väljakutse pole lihtsate killast. "Mul on siin nii mõnigi õnne soovinud ja siis mõelnud, et võib-olla kaastunnet avaldada, sest vastutus on üsna suur," rääkis Kandimaa intervjuus ERR-ile.

Peatreeneri ametit on Kandimaale pakutud Tartus ka varem, kuid pealiku kingadesse otsustas ta astuda alles nüüd, pärast 11 järjestikust aastat meeskonna abitreenerina.

"Võib-olla ma olen üks neid väheseid, kellele öeldakse mitu korda, et tule peatreeneriks. Tavaliselt öeldakse, et kui üks kord vastu ei võta, siis rohkem ei pakutagi. Selles mõttes suured tänud klubile, et nad ära kannatasid," sõnas Kandimaa.

"Ma tundsin, et see hetk on nüüd käes. Ei saagi ju abitreeneriks jääda, kui tahta seda peatreeneri ametit proovida. Nüüd oligi see hetk, et kui sellest juttu tuli, siis ma otsustasin selle vastu võtta."

Kandimaa ei soovi kopeerida eelnevaid peatreenereid, kellega ta on koos tööd teinud, vaid näidata oma käekirja, mida saab voolida koosseisule vastavalt. Lepingud on klubil hetkel vaid kahe mängijaga, kuid tõenäoliselt tuleb juhendada noort tiimi, kellelt saab nõuda lihtsat, kiiret ja agressiivset mängu.

"Muidugi me loodame, et saame siia nii-öelda veteranmängija juurde tuua, aga kui ka ei saa, siis suures plaanis jääb võistkond nii nagu ta eelmine aasta oli: pigem selline nooremapoolne," tõdes Kandimaa.

Mängijatega suhtlemisel kasutab ta ära ka oma 15 aasta pikkuse ja sügisel jätkuva akadeemilise kogemuse Tartu Ülikooli õppejõu ametist. "Ma arvan, et see, kuidas treener ja mängijad omavahel suhtlevad tuleb mingil määral minuga ülikoolis õpetajana kaasa nagunii, aga õnneks on ka sats üsna noor, et neid peabki rohkem õpetama," sõnas Kandimaa.

Meeskonna teiste taustajõudega läbirääkimised veel käivad. Juulis alustab mitte veel lõplikult komplekteeritud tiim ühistreeninguid.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: