Ironman Tallinn korralduskomitee on võistluse toimumise suhtes lootusrikas

Foto: Siim Lõvi /ERR

Septembri alguses ootab Eestis ees õige mitu rahvusvahelist võistlust ja mängu. Neist ilmselt rahvarohkeim on 5. septembrile plaanitud Ironman Tallinn, mille korralduskomitee on lootusrikas, et suudavad ka koos piirangutega rahvale suurepärase võistluse pakkuda.

Ironman Tallinna korraldusmeeskond on maha pidanud esimesed suuremad koosolekud. Koostöös rahvusvahelise partneriga on välja töötatud üksikasjalik programm, mis arvestab kõikvõimalike piirangutega, kuigi alates septembrist peaks suurem osa neist leevenduma. Ka terviseametiga on plaanid kooskõlastatud. Idee on teha nii, et tuhanded võistlejad teineteisega võimalikult vähe otsese kontaktis oleks.

"Võistlustrass on meil nagu ikka Harjumaa teedel ja Tallinna tänavatel ja see trass on tõesti nii pikk, et see 2500-2900 osalejat hajub seal päris ilusti ära. Et ühekorraga ühes punktis koos üle 700 inimese korraga ei ole," rääkis Ironman Tallinna peakorraldaja Ain-Alar Juhanson intervjuus ERR-ile.

Näiteks ujumises Harku järves on plaan selline, et kõik 2500 võistlejat ei lähe korraga vette, vaid kümnesekundiliste vahedega viiestes gruppides. Kas aga pole seda hirmu, et erinevalt augustikuust võib järvevesi septembris liiga külm olla? "See on huvitav, kogu korraldustiim arvas sedasama, et vesi on külm," jätkas Juhanson. "Aga statistika ütleb, et vesi on ainult ühe kraadi võrra külmem. Ehk et statistilise keskmise järgi ei ole asi nii hull. Küll aga teame kõik, et erand kinnitab reeglit, kõiki asju võib juhtuda. Meil on nii, nagu Ironmani korraldusel alati on olnud, varuplaanid olemas. Seda siis erinevate ujumisdistantside puhul, kuni sinnamaani välja, et kui tõesti ilmastikuolud ei võimalda ujumist, siis asendatakse ujumine jooksmisega."

Koroonajärgne maailm nõuab korraldajatelt loomingulisust, Juhanson usub aga, et kõik liigub paremuse poole.

"Tänased märgid näitavad, et pigem asjad lähevad positiivsema poole. Erinevad riigid avavad ennast reisimiseks. Meil on väga suur osakaal rahvusvahelisi osalejaid, suisa 91 protsenti, nii et see on hästi oluline osa meie jaoks. Tänased uudised, mis nii Euroopa liidust ja üldse rahvusvaheliselt tulevad, on ikka selles osas positiivsed," lisas Juhanson.

Ironman Tallinn leiab aset 5. septembril.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: