Markus Ilver: USA-s on täpselt minu moodi kiire mäng

Eesti korvpalli rahvusmeeskonnaga harjutav noor ääremängija Markus Ilver on saanud mitmeid häid pakkumisi USA ülikoolidelt. Sügisel ootab Ilverit ookeani taga ees veel viimane aasta keskkoolikorvpalli.

Silme ees soov võistelda tulevikus mõnes tugevas USA ülikoolitiimis siirdus 18-aastane kahe meetri ja kolme sentimeetri pikkune Ilver mullu suvel soojenduseks ookeani taha mängima keskkoolikorvpalli.

Esimene USA aasta kujunes kohe värvikaks ja õpetlikuks. Sügisel veetis Ilver avakuu Põhja-Carolinas Lincolni korvpalliakadeemias, millel tekkisid aga ootamatult suured finantsprobleemid.

Nimekas treener Larry Davis aitas Ilveril seejärel nobedalt liituda Virginias, Woodstocki linnas asuva Massanutteni sõjaväeakadeemiaga, kus noor talent koroonakriisini pool aastat õppis ja mängis.

"Mul oli ammu plaan teada, et tahan USA-sse ülikooli minna ja siis mõtlesin, et lähen harjun seal veidi teistsuguse korvpalliga. Mäng on seal palju kiirem ja füüsilisem," lausus Ilver ERR-ile.

"Mul see aasta oli esimene. Alguses olin üldse teises koolis, aga kossuprogramm lõppes ära, siis pidin uue kooli otsima ja lõpuks sattusin sõjaväe taustaga kooli. Kogemusterikas aasta."

Massanutteni sõjaväeakadeemia korvpallitiimi eest sai Markus Ilver keskkoolide vahelistes matšides korraliku koormuse. Keskmiselt higistas ääremängija kohtumiste jooksul 34 minutit, viskas 16 punkti ja võttis kuus lauda ning muidugi sai koolis selgeks ka range rividrilli.

"Õppisin seal oma kuus-seitse kuud ära, enne kui pidin koroona pärast Eestisse tagasi tulema. Ütleme nii, et kõva elukool oli - hommikul tõused üles, kõik lipuheiskamised, vormi kandmised ja kõik muud asjad. Huvitav oli."

Mida Sa korvpalli kohta ütled? Milles edasi läksid? "Ma arvan, et kõikides aspektides tegin väikse sammu edasi ja enesekindlust sain kõvasti juurde seal. Nüüd tunnen ennast platsil palju kindlamalt."

Sõjaväeakadeemiast saadud distsipliini ja liidrirolli oskused paneb Ilver sügisel oma viimasel keskkooli aastal mängu juba uues koolis ja tiimis.

"Kool asub Ohio osariigis Clevelandi lähedal ja kooli nimi on Western Reserve Academy. USA-s ühe treeneriga tutvusin, ta võttis seal peatreeneri koha ja nad mängivad seal kõrgemal tasemel. Tundus hea samm edasi minemiseks."

Markus käib oma isa, USA-s üliõpilaskorvpalli mänginud, varasema mitmekordse Eesti meistri ja rahvuskoondisse kuulunud Priit Ilveri jälgedes. "Mulle see USA süsteem sobib. Täpselt minu moodi mäng, et mine üle ja otsi esimene lahendus. Selline kiire mäng, mulle meeldib."

Esmakordselt rahvusmeeskonna koondise suvises laagris harjutavale 18-aastasele Markus Ilverile on USA ülikoolid teinud juba hulga pakkumisi ja seetõttu saab ta viimasel keskkooli aastal keskenduda ookeani taga rahuliku meelega üldfüüsise arendamisele.

"Ma pean füüsisega kõvasti juurde saama, sest ülikoolis on juba mehed ikka. Et nendega hakkama saada ja sealt edasi veel minna. Kõige nimel tuleb tööd teha, kunagi ei ole sa perfektne, alati tuleb juurde panna."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: