Takistusjooksja Kaur Kivistik plaanib tänavu keskenduda teistele distantsidele

3000 meetri takistusjooksu Eesti rekordimees Kaur Kivistik tänavu oma põhialal uusi rekordeid jahtima ei lähe. Sel suvel on plaanis keskenduda pigem teistele distantsidele.

Eesti parim takistusjooksja, 29-aastane Kaur Kivistik, valmistus selleks hooajaks sihiga jõuda Tokyo olümpiale. Ettevalmistus algas oktoobris ning enne koroonakriisi jõudis Kivistik käia kahes Keenias peetud laagris. Enne eriolukorra väljakuulutamist treenis ta Portugalis. Koheselt Kivistik ja tema treener Mark Misch plaane ümber ei teinud, ent aprillis saadi aga aru, et aasta 2020 tuleb totaalselt teistsugune.

"See on kindlasti suur muutus, et see aasta praeguse seisuga ilmselt ei tule ühtegi tõsist takistusvõistlust, kus ma saaksin üritada mingeid uusi suuri tulemusi. Pigem keskendungi see aasta täiesti teistele distantsidele, mida tavaliselt joosta ei saa. Äkki on võimalik isegi koduse konkurentsiga neid rekordaegu edasi viia," loodab Kivistik.

Kodune staadionihooaeg tuleb Kivistiku hinnangul väga põnev. Võimalusel sooviks Euroopa meistrivõistlustel karjääri jooksul kaks korda esikümnesse jõudnud Kivistik ennast ka Soomes proovile panna. Prioriteetsed on augustis toimuvad Eesti ja Balti meistrivõistlused.

"Tundub, et neid inimesi ja võistluskorraldajaid on justkui väga palju. Igal pool on nüüd võistlusi täis ja vali millist tahad. Valikut on tõesti päris palju, aga päris tihedaks ma enda graafikut praegu ei aja."

Praegu on Kivistiku sponsorid tema selja taha jäänud. Olümpia lükati aga edasi ning seda, kuidas toetajad sügise järel otsustavad, teada pole. Jooksja ütleb, et ta mõistab Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu otsust olümpianormide täitmine hooaja lõpuni külmutada.

"Kevadine aeg, kus kergejõustikus on kõige olulisem ja kõige magusam treeningtsükkel, see mis on varem tehtud see võib-olla isegi ei mõjuta nii palju, aga see, mis sa kevadel teed, on väga olulise tähtsusega. Need piirangud erinevates riikides olid ikkagi drastilised. Seetõttu ebavõrdsus sportlaste suhtes on ikkagi väga suur ja see külmutamine on pigem õige otsus," usub Kivistik.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: