Atlanta peadirektor: uus NBA hooaeg võib toimuda lühemas formaadis

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: SCANPIX/GETTY IMAGES NORTH AMERICA

Atlanta Hawksi meeskonna peadirektori Travis Schlenki sõnul andis korvpalliliiga NBA klubide mänedžeridele märku, et 2020.-2021. aasta hooaeg võiks toimuda lühendatud formaadis, et säilitada võimalikult lähedane algne ajakava.

"Algse ajakava juurde jäämise taga on palju põhjuseid. Näiteks ülikoolide hooaeg, draft ja kõik muu sarnane. Seepärast on nad välja pakkunud stsenaariumi, kus peale finaalturniiri algab uus hooaeg väga kiiresti pihta," rääkis Hawks. "Kui sa lõpetad hooaja alles oktoobri keskel ja alustad uut 1. detsembrist, siis see on väga ruttu. Liiga tahab taastada algse rütmi nii kiiresti kui võimalik ja seepärast on nad meile märku andnud, et uus hooaeg võib toimuda lühemas formaadis."

Kui korvpalliliiga NBA kasutaks sarnast 177-päevast ajaraamistikku nagu siiani, siis lõppeks uus põhihooaeg 1. detsembril alustades kõigi eelduste järgi 26. mail. Sellele järgneksid veel play-off'id, mis lõppeksid 1. augustil. Kuna olümpiamängud algavad 23. juulil, siis ei ole NBA huvitatud, et korvpallihooaeg lõppeks suurvõistluse ajal. Seepärast soovibki NBA oma formaati lühendada või kokku suruda.

Hetkeseisuga lubab NBA meeskondadel treeninglaagreid alustada 10. novembrist. Rahvusvahelise Korvpallurite Ühingu direktori Michele Robertsi sõnul on uue hooaja alustamine 1. detsembril ootamatu. Hetkel pole siiski veel midagi täielikult kokku lepitud ja otsustatud.

Atlanta meeskonna tänavune hooaeg lõppes eelmisel nädalal, kui liiga otsustas mängudega jätkata 22 tiimi osalusel.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: