Kullerkann elust Prantsusmaal: sain teha viis päeva seda, milleks ma sinna läksin

Esmaspäeval alustab Tallinnas ühistreeninguid võrkpalli rahvusnaiskond, kes saab 1.juulil teada, kas Euroopa meistrivõistluste valikmängud toimuvad septembris või hiljem. Temporündaja Liis Kullerkann oli pikalt karantiinis Prantsusmaal.

Kinoparadiisi Cannesi lähedal oli pea kaks kuud karantiinis Eesti võrkpalli rahvusnaiskonna temporündaja Liis Kullerkann. Ta läks märtsi hakul Eesti koondise uue peatreeneri Lorenzo Michelli kutsel harjutama Prantsusmaa meistriliigas medalit jahtinud Le Canne't naiskonna juurde.

"Ära tulin lõpuks, kui öeldi, et liiga tõesti ei jätku ja mul tõesti ei olnud mõtet sinna jääda," rääkis Kullerkann intervjuus ERR-ile. "Otsisin igasuguseid võimalusi, kuidas tagasi Eestisse pääseda. Lennukeid muidugi ei olnud, seega tulin auto ja praamiga. See oli huvitav reis."

Periood oli just vaimselt keeruline, sest Kullerkann sai vaid mõned päevad teha pallitreeninguid Le Canne't naiskonnaga, kui Prantsusmaal kehtestati eriolukord ning ülejäänud aja tuli vihuda ÜKE harjutusi mereäärses hotellis.

"Sellest kahest kuust saingi ma teha ainult viis päeva seda, mida ma sinna tegema läksin. Ülejäänud aja oli kõik omal motivatsioonil ja täiskarantiinis," jätkas Kullerkann.

Prantsusmaalt naasmise järel 14 päeva kodus karantiinis olnud temporündaja alustab esmaspäeval Tallinnas ühistreeninguid Eesti koondisega ja loodab leida suve jooksul uue välisklubi. Eelmise hooaja hakul sõlmis ta lepingu Pariisi lähistel oleva Levallois spordiklubiga, kuid katkestas selle, sest professionaalset taset lubanud Prantsusmaa esiliiga klubi ei pidanud lubadustest kinni.

"Oli tõesti valetamist treeneri poolt. Minu roll.. Ma pidin olema see, kes läheb sinna võistkonda, aitab viia selle edasi professionaalsemaks, aga sellel hetkel, kui pidi hakkama seda professionaalsemaks muutma, siis oli näha, et klubi ei olnud valmis selleks. Öeldi, et kui me saime vanade viisidega siia, siis läheme nii ka edasi. Tegelikult ei olnud neil päris seda soovi, et edasi minna," rääkis Kullerkann. "Agent algul julgustas, et ma ikka läheksin, kuid mul endal olid algusest peale kõhklused, et võib-olla oleksingi pidanud usaldama iseenda sisetunnet ja teadma, mida mina oma karjääris tahan, mitte kuulama kedagi teist."

Tallinna Tehnikaülikooli naiskonda kevadel aidates Balti liigas hõbeda teeninud Kullerkannul on taskus USA-s saadud ärikorralduse magistrikraad. Ta valiti hiljuti ka uude EOK sportlaskomisjoni ja ütleb, et teemasid, milles kaasa rääkida jagub.

"USA-s näiteks, et ülikooli minna, siis noorte tase oli palju kõvem ja tehniliselt olid nad palju osavamad, kui Eestis sama vanad noored on. Ka muidugi see naiste ja meeste võrdsus spordis," lisas Kullerkann.

EOK uus sportlaskomisjon alustab tööd 5. juunil.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: