Eesti ujumistalent püstitas kolme päevaga 11 rahvusrekordit

Eneli Jefimova
Eneli Jefimova Autor/allikas: Jüri Melih

Kalevi Ujumiskoolis treeniv Eneli Jefimova ujus Riias toimunud Läti meistrivõistlustel kuue stardiga 11 Eesti vanuseklasside rekordit.

13-aastane ujumispiiga püstitas kuus Eesti noorte rekordit ja viis uut juunioride tippmarki. Lisaks alistas ta 50 m rinnuliujumises Euroopa meistrivõistluste A-normatiivi.

Hooaja esimese võistluse pikas basseinis teinud Jefimova alustas võistlusi 100 meetri rinnuliujumisega. Ta kohendas eelujumistes enda nimele kuulunud Eesti noorte- ja juunioride rekordit 0,15 sekundiga ja sai ajaks 1.10,66.

Õhtul toimunud finaalis osutas Henry Heina õpilasele kõva vastupanu Läti parim rinnuliujuja Arina Sisojeva, kes Jefimovale vastu siiski ei saanud. Ta kohendas taas Eesti noorte- ja juunioride rekordit (1.10,55) ning tuli 0,18 sekundilise paremusega Sisojeva ees Läti meistriks.

Teisel päeval ületas sügisest Tallinnas harjutav ujuja esmakordselt pikas basseinis 200 m rinnuliujumise Eesti noorte rekordi. Ta parandas kümme aastat Maria Romanjukile kuulunud tippmarki 0,21 sekundiga, saades tulemuseks 2.36,06.

Siiski oli see ainult eelmäng enne õhtust finaali. Õhtul toimunud finaalis Jefimova midagi tagasi ei hoidnud ning aeg 2.32,39 tähistab uut ülivõimsat Eesti noorterekordit ning see kuldmedali toonud aeg ületas ka Romanjukile kuulunud Eesti juunioride rekordi (2.33,48). Kaugele ei jäänud Jefimova ka Romanjuki täiskasvanute tippmargist (2.31,11). 

Võistluste viimasel päeval jätkas Jefimova rekorditelainel. Hommikul toimunud eelujumistes ületas ta 50 m rinnuliujumises enda nimele kuulunud Eesti noorte rekordi (32,61) ja 16 aastat Jane Trepi nimel olnud Eesti juunioride rekordi (32,56) saades ajaks 32,34. Õhtul toimunud finaalis viis ta rekordi uude sekundisse läbides 50 m rinnuli ajaga 31,99. Kolme päeva jooksul 11 Eesti vanuseklasside rekordit ujunud Jefimova täitis 50 m rinnuliujumises ka Euroopa meistrivõistluste A-normatiivi. 

Kolmele rinnuliujumise Läti meistritiitlile lisas ta kuldmedali ka 200 m kompleksujumises. Samuti kirjutas 13-aastane ujuja enda nimele nüüd kõik 50-100-200 meetri rinnuliujumise lühiraja ja pika basseini Eesti kuni 14-aastaste ja 16-aastaste rekordid. 

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: