Eesti suusaorienteerumise naiskond saavutas MK-etapil teatesõidus viienda koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Epp Paalberg, Doris Kudre, Daisy Kudre
Epp Paalberg, Doris Kudre, Daisy Kudre Autor/allikas: Raul Kudre

Põhja-Rootsis Vindelni suusakeskuses lõppes suusaorienteerumise MK-sarja esimene ring täna teatevõistlustega, kus Eesti naiskond koosseisus Epp Paalberg, Doris Kudre, Daisy Kudre tegi viimaste aastate parima soorituse, saavutades tihedas konkurentsis viienda koha.

Naiste esikolmik, kus kahvatumat värvi medalid võitsid kaks Rootsi esindust, mahtus 43 sekundi sisse ning Venemaa esindusnaiskonna võit oli vaid neljasekundiline.

Eestlannade tulemuse puhul teeb rõõmu erakordselt napp kaotus võitjatele (+4.46), sealjuures jäi vahe Soomega vaid 1.09-ga. Riikidest olime Venemaa, Rootsi ja Soome järel kindlal neljandal kohal.

Eesti naiskonna avavahetust sõitis Epp Paalberg, kes andis vahetuse üle kuuendana (+2.48), tema järel hoidis Doris Kudre kindla sooritusega kohta (vahe liidritega pärast 2. etappi +05:20) ning vähendades ankruvahetuses liidritega vahet, finišeerus Daisy Kudre kindlal viiendal kohal (+4.46).

Meeste teatesõidu võitis kindlalt Venemaa, kellele järgnesid Norra (+2.20) ja Rootsi (+3.09) esindused.

Eesti meeste tulemus kahjuks tühistati, kuna Mattis Jaama, kes läbis küll raja, kuid tegi seda kogemata stardikiirendusel kaardiseinalt haaratud kõrvalvõistkonna kaardiga, ei saanud tulemust kirja.

Paralleelselt toimunud noorte Euroopa meistrivõistlustel saavutas Eesti noormeeste võistkond koosseisus Mehis Udam, Timo Kudre, Olle Ilmar Jaama seitsmenda koha. Kohast kuue parema sees jäi puudu kaks ja medalist viis minutit, mis eeldanuks kõigilt väga head sõitu. Kõik Eesti noormehed saavad selles vanuseklassis sõita ka järgmisel aastal, kui suusaorienteerumise noorte EM koos juunioride ja täiskasvanute MM-iga toimub Eestis Käärikul.