Medalist sajandiku kaugusele jäänud Zaitsev: finaalis annad niikuinii juba maksimumi

Eesti ujujad, kes naasid Šotimaal Glasgows toimunud lühiraja Euroopa meistrivõistlustelt rekorditega, hakkavad nüüd valmistuma pika raja võistlusteks ja olümpianormi püüdmiseks.

Kõige edukamalt läks tänavune EM Daniel Zaitsevil, kellel õnnestus sooritada neli rekordiparandust ning lisaks saavutada 50 meetri liblikujumises neljas koht. Üks sajandik jäi teda lahutama medalist. "Tavaliselt alati peale ala, kui sa hakkad mõtlema, et üks sajandik, oleks võinud seal kiirem olla ja oleks võinud seal midagi teha, aga tegelikult kui juba finaalis ujud, siis annad endast niikuinii maksimumi ja sa teed kõike võimalikult kiiremini. Hetkeseisuga olid konkurendid tugevamad ja loodan, et üks sajandik tuleb pärast ära," kommenteeris Zaitsev ERR-ile.

Olümpianormi tahab Zaitsev kevadel püüdma hakata. 50 meetri liblikujumist olümpiakavas aga ei ole, sprindidistantsidest on seal vaid vabaujumine. Seega tuleb panustada 100 meetri liblikdistantsile.

Maria Romanjuk jäi oma saavutustega EM-il igati rahule. "100 m rinnuli jäi natukene kripeldama, tulemus ei olnud päris see, mida ootasin ja lootsin. 50 m poolfinaali [jõudmise] üle olin väga õnnelik ja 200 meetris tuli Eesti rekord, mida ootasin väga kaua. Meil oli treeneriga plaan just sellel päeval see rekord üle ujuda."

Maikuus seisab ees pika raja EM, kus olümpianormide püüdmine on kõige tõenäolisem. Selleks saavad Garandi ujujad valmistuda välismaistes laagrites Slovakkias ja Tenerifel.

"EM-i ma võtsin kui vaheetappi. Kui hooaeg hakkas, siis teadsin, et see on tähtis start, kuid et see ei ole kõige tähtsam start. Teame, et see on olümpiahooaeg ja kõik fookus ja tähelepanu läheb sinna. Vaheetapp läks hästi ja annab see motivatsiooni, et kõik on võimalik. Nüüd teeme tööd edasi ja üritame head tulemust näidata," rääkis Martin Allikvee.

Allikvee hakkab normi püüdma kahel distantsil.

Järgmisel nädalal võistlevad kõik kolm kodustel lühiraja meistrivõistlustel.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: